Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Коли кілька днів тому я натякнула, що «закон Савченко» абсолютно неадекватний і грає на руку лише маніякам, вбивцям й елітарним лиходіям: Лозинському, судді Зваричу, організатору афери «Еліта центр» і Доктору Пі, до коментарів долучились співчуваючі та почали натякати, що «порятунок одного невинного може виправдати і купу небезпечних рецидивістів на вулиці».

Сьогодні пенітенціарна служба оприлюднила свою статистику практичного застосування закону. Цифри просто жахливі. На вулицях розгулюють 866 осіб, засуджених за умисне вбивство, 15 – за злочини проти національної безпеки, 554 – за тяжкі тілесні ушкодження тощо.

І тут настає важливий момент. Є Надя Савченко, ім’ям якої назвали непростий законопроект. Надя вже дві доби як не політичний в’язень Путіна, а повноцінний нардеп. Всіх папараці, громадян, які сидять біля телевізора, хвилює: у чому Надя взута, що вона курить, як розмовляє і чому «не схудла після голодування». Мене ж хвилює професійне ставлення Наді до непростого закону, який лише плодить маніяків на вулицях в непростий воєнний час.

Це теж своєрідне випробування для неї в новій реальності, що склалася. Я не думаю, що вищезгадані особи будуть плести спицями шкарпетки або підуть на кулінарні курси. Напевно, згадають старе й зрозуміле.

Джерело: Марина Данилюк

БЕЗ КОМЕНТАРІВ