Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Декомунізація кажете? Історична справедлисть? То якого біса сьогодні fm-станції, а до того низка телеканалів спонукали прийти до стели і вшанувати «діди воєвалі».

Зараз давно не СРСР. У будь-якій найближчій книгарні можна знайти літературу про справжні події Другої світової війни. Як і врешті, хто на кого напав перший. Ми підтримуємо гнилий міф про початок війни 22 червня 1941 року, а насправді для України вона почалася на два роки раніше. До того часу, як Гітлер напав на СРСР, обоє диктаторів уже поділили Польщу і Західну Україну, як м’ясний рулет.

Пересічні українці нині співають оди затишним кав’ярням і красотам Льовова. А 22 вересня 1939 його жорстко окупували і передали до сфери «радянських інтересів». Так само, як 18 вересня Коломию, 19 вересня – Івано-Франківськ (на згадку про ті буремні часи місту лишився трагічний Дем’янів Лаз), 22 вересня Стрий, а 24 – Дрогобич.

Якщо аналізувати, що далі робила радянська влада на відтяпаних територіях, то різниця із нинішнім окупованим Донбасом – мінімальна. Агресивна пропаганда, яка базувалася на ненависті до попередньої влади, фейкові вибори під контролем НКВС, захоплення усіх державних і фінансових установ, масові арешти та створення потужної мережі інформаторів (читай, донощиків).

Якщо сьогодні у когось зачешеться підтримати міф про велику «побєду», віднести гвоздики на стелу чи провітрити георгієвську стрічку – краще лишайтесь двома. Не виставляйте себе психом і бездумною амебою. Друга світова війна для України почалась 1 вересня 1939 року. Виникнуть сантименти і бажання пограти в патріота – краще скинути 5 гривень на тепловізор для армії на Донбасі. Це дешевше ніж гвоздики.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ