Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Давайте підсумуємо.

По-моєму, президент Порошенко трошки уявив чимось на кшталт Френка Андервуда. Чудовим стратегом, цинічним політиком, готовим піти на все заради досягнення мети, і жорстоким месником. За фактом, від багатьох рішень гаранта залишається післясмак вінницьких муток і якогось базарного шулерства — зі стаканчиками і кулькою.

Отже, окей, Гройсман ваш кандидат на прем’єра. Але чому власна фракція БПП дізнається про це з фейсбука Юрія Луценка? Тестуємо ґрунт чи просто нудно на Банковій стало і так розважаємося — виставляючи дурнями не лише країну, а й близьку команду.

Друге. Навіщо треба було зустрічатися з Наталею Яресько, кілька годин томити її та давати згоду на прем’єрство — якщо після цього її жорстоко бортанути. Це типу для того, аби постфактум заявити — що фракція БПП не захотіла давати прем’єрство жінці, а він сам був зовсім не проти? Чи публічне визнання, що «уряд технократів» — чистий фейк, і проблема була лише в незручному Яценюкові.

Третій момент. Пильна увага Порошенка до виконавчої влади, читай до прем’єра, вилазить боком президенту в тих сферах, які повністю під його контролем. Наприклад, діда Шокіна навіть після його письмової заяви 40 днів не можуть відправити у відставку.

У ГПУ (повністю підконтрольній гаранту) бардак сягнув такого рівня — що саме пекло може видатися райським курортом із пальмочками. Те ж саме — з реформою правосуддя, яку курують в АП. За фактом, реформатори виявилися нездатними провчити навіть одіозну суддю Оксану Царевич, яка успішно, з посмішкою здає іспити на довічне суддівство.

Четверте. 30 березня—2 квітня Петро Порошенко летить до Вашингтона. Явно бажає постати на зустрічі з Бараком Обамою не з порожніми руками. В ідеалі це має бути рішення щодо так званої політичної кризи та нового генпрокурора. Однак я дуже сумніваюся, що буде хоч щось із цього набору. Коли у тебе особливо не помічено результату навіть за 150 днів «рішучих реформ», складно зліпити щось життєздатне за п’ять днів.

Підсумок, наш доморощений Френк Андервуд перетворюється на сільського дроворуба не надто великого розуму, який старанно пиляє гілляки під собою.

Френка Андервуда з «Карткового будинку» у виконанні Кевіна Спейсі вважають маніпулятивним, безсердечним персонажем, що нехтує нормами моралі. Проте критики називають його одним із найкращих телевізійних антигероїв 21 століття
Френка Андервуда з «Карткового будинку» у виконанні Кевіна Спейсі вважають маніпулятивним, безсердечним персонажем, що нехтує нормами моралі. Критики називають його одним із найкращих телевізійних антигероїв 21 століття

БЕЗ КОМЕНТАРІВ