Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Операція «Бурштин» цікава навіть не тим, що 32 особи, зокрема, заступник прокурора, есбеушна шишка, міліція і криміналітет об’єдналися в одне кубло в одне кубло, щоби пиляти гроші на тому самому бурштині.

Все це абсолютно зрозуміло. Оскільки рівненські копальні навряд чи розрослися до таких масштабів, як сьогодні, без надійного даху.

Цікаво інше. Приблизно такі спайки є і в інших областях, не тільки на Волині. Просто в інших вони кришують вирубку лісу, контрабанду цигарок, контрабанду морським шляхом, контрабанду вугілля, спирту і гламурного хутра.

Звичайно, якщо обласний прокурор і СБУшник зайняті перераховуванням виручки від підробітків, їм ніколи стежити за сепаратистами, терористами, вбивцями і ДТП-рецидивістами. Оскільки все це другорядне і лише відволікає від подальшого збагачення. В результаті – боротьба з «русскім міром» і сепаратизмом стає справою рук небайдужих місцевих жителів.

І так, я чекаю як обласний шпиталь Рівного наповниться раптово хворими котиками. Вони лежатимуть, як молочні поросята стрункою шеренгою в місцевій реанімації. З подагрою, гіпертонічним кризом, і навіть вагітністю близнюками на останньому терміні. А що, місцеві доктора все намалюють і мокрі печатки поставлять. Кажуть, заступник прокурора Боровик вже серйозно захворів.

Моральний висновок з цієї операції «Бурштин» – справа потрібна, своєчасна й давно очікувана. Судові вироки та тюремні терміни в цій справі – найкращий вияв антикорупції, який тільки може бути. В крайньому випадку, так думаю я, як прагматик, а не рожевий мрійник, який вірить в антикорупціонерів з красивими мордочками в телевізорі.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ