Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

«Арешт Єфремова на 60 діб». Звучить прекрасно і здавалось би фантазією якихось 5 років тому.

Попереду апеляційний суд, суд по суті справи, але внутрішній оптиміст дуже хоче побачити цю особу в тюремній робі. Щоби шив там якісь заводські спецформи, стояв у черзі за баландою, а ще – щоб співкамерники регулярно копали його в туалеті.

Крім того, реальні тюремні нари для Єфремова допоможуть розв’язати кілька проблем для влади:

  1. Обернути твердження «влада саджає патріотів» у «сепаратист не уникне відповідальності».
  2. Показати прихильникам сепаратистів, «русского міра», «ЛДНР», що сепаратизм в Україні – тяжкий злочин, і за цю хрінь можна всерйоз і надовго загриміти у в’язницю. Перспектива проміняти старий засмальцьований диван на двоярусну койку, а комфортний Інтернет на древній томик Толстого в тюремній бібліотеці – не дуже радісні перспективи навіть для безнадійних верств населення.
  3. Амбіції Єфремова, його кураторство «русской вєсни» на Луганщині, його колишні працівники, яких поставили «міністрами ЛНР», принесли чимало горя для тих, хто був змушений залишити рідні домівки. Ще більше для тих, хто пішов відвойовувати ці краї у кадирівців, російських десантників, але поклав голову на тій незнайомій землі. За злочин має бути покарання. За такий тяжкий, як сепаратизм і допомога окупанту – особливо.
  4. За 2,5 роки війни на Донбасі люди втомилися чекати на покарання для її організаторів, вбивць, ліпших друзів Путіна. Люди хочуть бачити конкретних осіб, які понесуть покарання, яких вони проклинатимуть до сьомого коліна. Без цього будуть образи і переведення стрілок на ГПУ, МВС, СБУ, суди, президента, які палець об палець не вдарили, аби вчинити правосуддя. «Безхребетність», «нерішучість» – ті ярлики, яких треба позбавлятись тут і зараз, інакше на невдоволенні населення вдало зіграють реваншисти, популісти і нова каста – антикорупціонери Григоришина.
  5. Повернути якусь мінімальну віру в інститути влади. Заткнути пельки тим, хто постійно дорікає, що «ваш Майдан был зря», «чем эти лучше Януковича». Дуже важливо не так для влади, як для громадян, що мають мобілізуватися і гуртуватися перед лицем нікуди не зникаючоі військової агресії Росіі.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ