Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Цей блог буде не про Юрія Луценка, а про сумнівну практику переписування, адаптації законодавства під когось чи щось.

В українській практиці було море випадків, коли Конституцію адаптували під Віктора Януковича, або закон про вибори схиляли на всі лади, аби догодити потенційній партії-переможниці. Нині докотилися до того, що в країні, де кращі юрфаки (Могилянка, «Шева», академія Ярослава Мудрого) щорічно випускають сотні розумних юристів — нам обов’язково треба переписати закон про прокуратуру під «інженера електронної техніки».

Поясніть мені, блондинці, як можна побудувати державу європейського зразка, якщо центральна влада на кожному кроці наочно показує народу, що закон — це щось схоже на Камасутру, в якій є 64 способи зайнятися любов’ю під настрій. У результаті у нас після «покращень» і «адаптацій» виходить бардак натуральний.

Мова йде не про завідувача сільської їдальні у Вінницькій області, а про генпрокурора — керівника сфери, яка гостро потребує реформування. Через продовби і бардак у якій у нас масово програють морально важливі суди за статтями сепаратизму, корупції, переатестації правоохоронців. Саме в гнилу прокуратуру, як калюжу сечі на килимі, нам тикають іноземні партнери, вищі чиновники США, топові видання світу.

Насправді генеральний прокурор повинен мати в собі сили, аби пам’ятати — що він керує незалежною гілкою влади. Грамотному юристові з досвідом роботи немає потреби навіщось озиратися на когось, крім своїх прокурорів і слідчих, та на щось, крім закону.

Хочете сказати, що у нас таких юристів серед натовпу випускників немає? Тоді, вибачте, у нас немає правової держави — якщо ми постійно вишукуємо якихось зручних доярок і двірників.

І ще. За аналогією. Коли в приватному житті людині потрібно зробити операцію на серці, вона шукає досвідченого кардіохірурга. Хоча за методом «переписування і адаптації» можна було би, приміром, піти до м’язистого тренера-качка в «Спортлайф». Хоч він теж абияк міг би поколупатися в організмі скальпелем і навіть зашити розріз шовковою ниткою.

Юрій Луценко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ