Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Меркель одразу заявила, що повернення контролю над кордоном на Донбасі – остання справа. Наші обережні з АП і МЗС думали два дні, як піднести цю неприємну новину і сказали таки правду. Особливо порадувало формулювання АП: «Україна отримає контроль за кордоном на другий день після виборів».

Згадалася казка про дурня з кошиком яєць, який підраховував: як продасть товар, купить порося, потім заведе корову… розбагатіє і одружиться з дочкою короля. Сталося, правда, інакше – дурень спіткнувся і яйця розбив, зруйнувавши свої рожеві мрії.

Десь так наші мрійники на Банковій витають у хмарах з приводу повернення Донбасу. Наскільки я розумію, все впирається в хотілки агресора і найважливіше – слово «якщо». Тобто якщо терористи і сепаратисти допустять місію ОБСЄ на всю окуповану територію… Якщо Росія таки забере війська… Якщо умовна Сироїд буде вільно агітувати за «Самопоміч» в Ровеньках або Лутугиному. Ще «якщо» – якщо будуть досить об’єктивні вибори. Як людина, що пережила 8 різних виборчих кампаній – скажу, що на Донбасі з цим були великі проблеми і до війни. А нині, коли у регіоні є купа вбивць і збройних дебілів – ще гірше.

Що ми можемо отримати взамін? Невизначеність в майбутньому – зруйнується чи ні наша хитка конструкція незалежної та суверенної країни?

Чи не повториться історія з трагедією 30 серпня 2015 року, коли під парламентом через питання Донбасу загинули 4 людини і отримали поранення ще близько сотні.

Чи здатна країна деокупувати Донбас фізично і морально? Якщо не здатна впоратися з кремлівською пропагандою на «Інтері», фейком про в’язниці СБУ та іншої фігнею.

Як взагалі фільтрувати сепаратистську заразу? Гранатою в ліфті або більш продуманим методами? Як дивитися в очі тим, хто війну пережив, але став інвалідом або страждає від ПТРС, щоби не повторювати досліди в’єтнамського синдрому в США.

Куди взагалі рухається наша країна і яка в неї мета на найближчі 50 років, або наша відмінність від РФ тільки в тому що «Україна – НЕ Росія»?

Без усього цього питання про повернення Донбасу через «якщо» – порожня теорія.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ