Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Перемога у Кривому Розі Вілкула-батька в першому ж турі — гучний дзвінок для всіх політичних сил, які вже нагострили лижі та підраховують майбутнє зростання поголів’я своїх депутатів.

Цього разу «Самопоміч» спалила себе до самої основи. Залишилися лише запитання, навіщо вони так завзято імітували боротьбу після виборів 25 жовтня — якщо Кривий Ріг від самого спочатку відійшов регіоналам? Давайте називати речі своїми іменами — неконкурентний кандидат, млява боротьба. Чим не пасивне підігрування регіоналам?

Друге. Скептики часто піддають сумніву партійні рейтинги, де лідирує Опоблок. Або прем’єрсько-президентські, де в топ-трійці міцно застовбив місце Юрій Бойко. Ось вам і відповідь — що все це реально і реваншистські настрої вельми сильні.

Третє. Не можу не відзначити багаторічну тактику регіоналів. Вона схожа на мисливський стиль рисі. Коли хижачка терпляче вистежує свою здобич. Вичікує, підкрадається і різко ламає хребет жертві, що їй сподобалася. Ось десь так Опоблок абсолютно спокійно чекає, доки умовні демократи переламають списи та наб’ють синці, — щоби тихенько вийти в потрібний момент і перемогти.

До речі, президентська кампанія Віктора Януковича 2010 року була цілком побудована саме на лайках і скандалах Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко, на розброді та хитанні серед помаранчевих сил. «Вас задовбали руїна — голосуйте за Януковича», — позиція, яка підкупила багатьох наших співгромадян.

Раджу Опоблоку не ховати ті старі бігборди. А лише трохи оновити їх, і все для них знову може бути «в порядку»…

Юрій Бойко та Олександр Вілкул зберегли й навіть посилюють свій вплив на частину регіонів України
Юрій Бойко та Олександр Вілкул зберегли значний вплив та чекають слушного часу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ