Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Що насправді сталося з малазійським «Боїнґом» 17 липня 2014 року, було ясно ще в перші дні…

Коли у Мережу виклали телефонні розмови розгублених терористів, які визнали, що збитий літак був не військовим українським, а іноземним цивільним. Коли сумнозвісні російські ЗМІ видавали фейки про літаки, спеціально набиті трупами.

І після того, як міжнародні експерти Bellingcat оприлюднили «кістяк» майбутнього розслідування: реконструкцію маршруту, версії –  російські вужі почали всіляко вигинатись і просувати версію, що «освободітєлєй в районє Торєза совєршєнно нє било».

Що дають офіційні результати слідства JIT, до складу якої входять слідчі з кількох країн?

1.Називають конкретного винуватця убивства 298 осіб –  Росію та її пішаків в «ЛДНР».

2.Детально встановлюють, що літак був збитий із конкретного «БУКу», який завезли із РФ через непідконтрольну територію України, а за добу після трагедії успішно відвезли назад. Ракету випустили під Первомайськом, який влітку 2014-го року контролювали терористи.

3.Розбивають брехню, яку ліпила кремлівська машина пропаганди про «іх там нєт і бить нє могло».

4.Перший крок до міжнародного трибуналу для осіб, які вирішили направити «Бук» до України, хто віддавав наказ вражати ціль і натискав кнопку. РФ до останнього покриватиме своїх злочинців, бо «іхтам все равно нєт и нєх било». Однак, як вказують у звіті слідчі, їм відомі «імена близько 20 російських військовослужбовців 53-і бригади (м. Курськ)», які тусувались на Донбасі зі своєю технікою. Піраміду інших відповідальних осіб визначити не складно – командир бригади, Шойгу і Путін, як головнокомандувач російської армії.

5.Офіційні результати, оприлюднені на публічному рівні в Нідерландах, за участю офіційних осіб затикають рота низці європопулістів, цинічних пропагандистів в РФ, врешті – представників лівацьких сил, що перебувають на підсосі могутнього «Гаазпрому», всередині самих Нідерландів. Саме їхніми суб’єктивними заявами про «український БУК», про «підставу Києва» оперувала російська сторона і російські ЗМІ.

Що дають результати проміжного звіту професійних слідчих Joint Investigation Team конкретно для України?

1.Відчуття справедливості. Деяке полегшення від морального і психологічного тиску. Сатисфакцію від того, що злодія спіймали, і ним прогнозовано виявилась РФ.

2.За умови грамотних дій, цю скромну і печальну справедливість можна обернути на перемогу. Не секрет, що невтішні результати референдуму в Нідерландах щодо асоціації з ЄС були, зокрема, і через малазійський 2Боїнґ». Я пам’ятаю серію новин в голландських ЗМІ про крадіжки частин літака –  зокрема, і місцевими селянами Донбасу. І про вкрадену туш жертви катастрофи, якою фарбувалась якась бл*дина із Торезу. І ясраві ілюстровані матеріали, як ще з теплого літака люди зрізали алюміній та цупили цінні речі загиблих. В купі це дало ганебну ілюстрацію України, як негуманної держави мародерів.

3.Додатковий вагомий аргумент України, аби гнути свою лінію на міжнародній арені, коли справа стосується, хто – агресор, а хто – військова жертва. Чому потрібні санкції проти Росії? Чому ми не можемо згодитися на план Еро-Штанмайера про замирення і швидкі вибори на території Донбасу? Чому Савченко, Оппоблоку, які давлять на сантимети про братерське примирення, треба давати відсіч? Коротше, доля дала маленький, хоч і печальний шанс –  і наша воля, як його використати для себе.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ