Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Новина про (купецькі збори) з’їзд олігархів, які зібралися заради порятунку і великої любові до України, викликає хіба посмішку.

Уболівати за державу і народ треба було раніше. Коли на Грушевського пролилася перша кров. Або коли «ввічливі люди» за два тижні без особливих зусиль взяли під контроль цілий півострів Крим. Чи коли події на Донбасі набули загрозливого характеру, і будь-яка допомога була на вагу золота.

Допомога армії, що нагадувала вуличного безхатька.

Допомога донецьким активістам, котрі не зуміли побороти свій антимайдан.

Допомога волонтерам, які віддавали особисті гроші на потреби незнайомих хлопців.

Але один із учасників нинішньої сходки гудів у гудки. Інший бекав якісь заяви в стилі хіпі, що ми за love & peace. Третій контрабанду успішно на окуповані території возив. Четвертий просто в носі длубався…

Мотиви теперішніх купецьких «з’їздів» олігархів прості та зрозумілі. Побачили перші очевидні плюси, відчули незворотність змін. Обов’язково треба все ламати й повертати назад!

Невеселі думки крутяться в голові й у іншому випадку нападу «любові до України» – коли мутний Саша Боровик із заплутаним каґебістським минулим імітує великого борця за Україну. По ходу карма національна така – постійно перечіплятися через «лижників Каськіва»?

Вся ця смутна історія з борцунами та «патріотами на годину» нагадала сюжет однієї дитячої книжки, яку мені на 4-річчя подарували солдати з батькової роти.

У ній була розповідь про неспокійні часи, коли курячі громади в Чехії вирішили обрати собі короля. Але як тільки котрийсь із півнів перемагав у боях – з’являвся новий і починав сіяти розбрат, бо теж хотів панувати. Тоді півні-старійшини вирішили запросити до королівства могутніх тхорів, аби ті навели у них лад, і аби їх усі боялися.

Курячим громадам ідея припала до душі і до тхорів відправили посла. Хижаки зловили удачу за хвіст – з’їли половину королівства.

Ми зараз теж схожі на ті курячі громади.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ