Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Натрапила на відео в Мережі, де Юля Володимирівна поїхала у вкраінське село і там відверто маніпулювала. «Війни можна було уникнути, але влада проливає кров і грабує». І тут є проблемка, бо це село стовідсотково відправило на війну якогось місцевого героя. А може, і отримало цинковий гроб із Донбасу. Така риторика добре б’є по нервах, однак не відповідає дійсності.

Червень 2014. Волонтери розказують мені в інтерв’ю про таку екзотику, як Celox. Її провозять із Європи в ручних поклажах, а митники Борисполя ввічливо закривають на це очі. Серпень 2014, я сиджу в гостях, де інтелігентна сімейна пара зі Львова: викладач і хірург, розказують, як пішки ходили в Польщу і назад, аби на власних горбах протягнути каски і броніки для 80-і бригади. Листопад 2014, батькові телефонує його двоюрідний брат, кадровий офіцер, і заїкаючись розказує про втрати ще на стадії полігону. Привезли якісь хрінові снаряди для «піонів» і щось там рвонуло. Блюючи, він і його солдати відшкрібали з трави шматки м’яса, які донедавна були двома здоровими мужиками…

А тепер повертаємось у період задовго до війни. Ще до Януковича. Наприклад, погортаємо бюджет за 2009 рік. Затверджували його ще за «першого демократичного прем’єр-міністра». Там є цікаві суми видатків. Військовий бюджет 2009 – 11,65 млрд. грн. з урахуванням коштів зі спеціального фонду державного бюджету України фактично виділено 11,7 млрд.  Дотації на шахти в 2009 – близько 10 мільярдів грн. До цього уряд Тимошенко виділив ще понад 1 мільярд гривень на виплату боргів із зарплати шахтарям. Фактично, це була безповоротна фінансова допомога, незважаючи на вимогу передбачити джерела погашення виділених сум. А в грудні 2009 зі стабфонду було виділено 260 мільйонів гривень для погашення шахтами боргів за електроенергію.

По факту, в спокійний невійськовий час, коли економіка пішла у відносний плюс після кризи 2008 року, Тимошенко дотувала одну із найкорумпованіших галузей. Однак, просто забила на армію.

Тому, коли сьогодні в парламенті постійно постає питання про модернізацію якихось військових законів, що не змінювались із 70-х років, коли вперше ВР щось робить із контрактною службою, створює усю нормативну базу для створення дуже і дуже потрібних ССО, постає питання: а чим за своєї каденціі займався демократичний прем’єр Тимошенко? Правильно, спонсорувала тих, хто попросту прогудів і Донбас, і шахти…

Мораль історії проста. Добре, що рукописи і тексти колишніх бюджетів дуже зручно знайти в Інтернеті. Аби потім порівняти, хто як батьківщину сердечно любив.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ