Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Про результати ганебного референдуму в Нідерландах.

Все могло би бути по-іншому, якби Банкова замість тез «Нью-Йорк таймс» — сепари і повії», «Гардіан» — лівацький смітник», «всі круті бізнесмени роблять таємні офшори», «не ваші бабки, от і заздрите», «журналіст Гнап веде гібридну війну проти президента» роздавала зразки коментарів голландською мовою.

Розповідала, що Україна чудесна країна, що ми здійснюємо реформи та робимо стартапи навіть всупереч корупції, що у нас прекрасні люди, готові боротися і вмирати за свою країну.

Замість усього цього Україна зараз нагадує упертого цапа на мосту. Коли наш президент офіційно заявляє, що мета референдуму — атака на єдність Європи, він дає чітко зрозуміти, що перекладає виключно українську відповідальність за своє майбутнє на чужі плечі.

Голландцям насправді не холодно і не жарко від того — буде Україна поряд з ними в євросім’ї чи ні. Але у них є тверді переконання і моральні цінності, на формування яких пішло не одне століття. Там непристойно брехати, красти, обманювати, просити гроші, щоби відкладати їх у таємні схованки. А саме цей образ українця особистим прикладом показав усьому світу за останні 10 днів наш національний «альфа-самець» Петро Порошенко.

Амстердам не проти України чи українців, він проти такого недостойного способу життя. Проти корупції і бажання всіх надурити. Проти лінощів і небажання уявити себе в кращій ролі.

У приватному житті будь-хто з українців навряд чи подружиться з алкоголіком, наркоманом, бомжем, інфантилом і шахраєм — у одній особі. То чому приблизно такий імідж України в світі, що остаточно вималювався за останні місяці завдяки президенту, мав би притягувати гідних партнерів і соратників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ