Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ще раз про студентів. Побачила кілька завивань про дітей з бідних сімей, які помруть з голоду без стипендій (ліваки, такі ліваки). Напевно, багато хто бачив купу американських фільмів/серіалів, де бідні діточки наполегливо займаються лабораторними, бейсболом, підробляють в кав’ярнях «Старбакс» або провінційних забігайлівках з єдиною метою – вступити в Прінстон, Єль, Гарвард.

Ідея соціальної активності там всіляко заохочується і вітається. Типовий сюжет нового часу: дві старшокласниці знаходять під мостом у Нью-Йорку труп. Викликають копів. Знімають все це для Інстаґраму і кажуть: «Це чудова історія для мого резюме в Єль!».

Все це в підсумку – перша сходинка в досягненні великої мрії – отримати круту роботу, потрапити у вищу лігу.

В Україні, всупереч такому позитивному нововведенню, як ЗНО, по-старому прийнято вчитися за кабана, несміливо пхати совковому преподу 100 доларів в заліковці тощо. Бути тихою амебою, говорити нісенітниці про гроші на війну, а не на освіту, коли вся країна згадує трагедію в Іловайську або підсумовує успіхи армії за 2 роки завдяки підвищенню фінансування.

Я не знаю, в яких саме ВНЗ навчаються ці виряджені няшки, але вони явно не цікавляться нічим. Бідність давно перестала бути пороком, якщо є розум в голові та завзятість.

Повертаючись до досвіду американців, я хочу розповісти приклад Білла Клінтона. Його вітчим був алкоголіком, сім’я не мала грошей на навчання в Єлі. Однак Біллі був найкращим учнем у класі та грав в джаз-бенді. За свої успіхи він отримав стипендію, але продовжив працювати на трьох роботах. В універі він познайомився з розумницею Гілларі (активісткою церкви, обдарованою ученицею, організатором мітингів проти війни у В’єтнамі) і вони продовжили шлях до сходження разом. До чого все це призвело, всі в курсі.

Ось така історія. Хоча Біллі міг на все забити, бухати з вітчимом і жити на допомогу по безробіттю в трейлері.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ