Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Схоже, Банковій та всій команді президента прямо таки свербить досвід Віктора Януковича з поверненням Конституції 1996 року. Читай: такий, що дає президенту вагон і візочок повноважень.

Петро Порошенко в Харкові заявив: «Ми живемо в умовах парламентсько-президентської республіки. І якби зараз у нас діяла Конституція 1996 року, я вас запевняю — що криза була би вже подолана. Бо президент би вніс кандидатуру прем’єра, ніс би за нього відповідальність, парламент проголосував би, президент указами призначив міністрів — і питання було би закрите».

Глава АП Борис Ложкін у книзі «Четверта влада» прямо написав, що нинішня парламентсько-президентська модель — погана, й потрібно переходити до президентської.

«У своїй передвиборчій програмі Петро Порошенко заявляв, що не прагнутиме до розширення своїх повноважень. Проте, вважаю, що одна з ключових проблем, яка повинна бути вирішена в процесі формування країни, — це дуалізм влади. Парламентсько-президентська модель неефективна… Ключові гравці — президент, парламент, опозиція — повинні проявити політичну волю і визначитися з державним устроєм країни: Україна — це президентська республіка чи парламентська».

А чи не занадто великі у хлопців апетити, щоби повторювати експерименти Януковича? Я не раз писала і ще раз напишу.

Петро Порошенко чомусь вважає, що він —  унікальний, всенародно обраний глава держави. Насправді все простіше: його обрали президентом, оскільки доля була до нього прихильною. Він просто з’явився в потрібному місці й у потрібний час. Актористий Порошенко видавався респектабельнішим на тлі інших лідерів Майдану — гарнішим, розумнішим, багатшим. Плюс, величезну роль зіграло інформаційне накачування і «страшилки» імені першого туру.

А все решта в його нинішньому стилі управління країною нагадує коктейль з пізнього Віктора Ющенка та раннього Віктора Януковича.

Порошенко3

БЕЗ КОМЕНТАРІВ