Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Щодо ярлика «Врадіівка-2» і похідних домислів «ну, все, скоро будуть двіжняки і нові революції», я б посперечалася.

Нагадала собі хронологію Врадіївки 2013 року.

  1. Міліція там одразу почала ліпити алібі головному підозрюваному Євгену Дрижаку, за сумісництвом похреснику керівника обласного МВС та родичу прокурора. Хоча, власне, його першого впізнала Ірина Крашкова.
  2. Міністр Захарченко заявив, що штурм райвідділку «це злочин, удар по правоохоронній системі, а ще штурмувати режимний об’єкт неприпустимо». Тобто відмазував від народного гніву.
  3. Прес-служба обласного МВС тоді видала геніальний реліз, що всі 500 активістів під відділком п’яні.
  4. Привезли кілька автобусів «Беркута», який забарикадувався в приміщенні і під ним.

На щастя, оцих про**бів уже немає в Кривому Озері зразка 2016 року. Але я бачу явні промашки, які породжують низку слухів і домислів.

По-перше, перші новини про забиття Цукермана пішли на основі релізу прес-офіцера Миколаївської обласної поліції. Замість того, щоби чітко пояснити хронологію (як діяли дві оперативні групи; що то був за епізод з таксистом; що насправді відбувалося в будинку; хто стріляв, а хто – гамселив) тамтешні писали якусь свою ламану версію подій, що обростає додатковими версіями і домислами.

По-друге, реакція генпрокурора, МВС, заява Хатіі Деканоідзе досить виважені та не компліментарні для «своіх». Хоча щодо розпуску цілого відділку через «колективну відповідальність шести упирів» дещо урівнялівка і не дотримання принципу «конкретна відповідальність за конкретний злочин».

По-третє, навіть така ганебна установа, як прокуратура Миколаївської області просить застосувати до перших трьох підозрюваних захід тримання під вартою, без внесення застави. Тобто явний прогрес в порівнянні з 2013, коли прокуратура видумувала алібі та відмазки для ґвалтівників.

Кілька джерел одночасно пишуть, що градус напруги в містечку впав, в Криве Озеро іде слідча група на чолі з Хатією.

Тобто «Врадіївка-2» та очікування третього майдану передчасні. Питань до шести затриманих упирів, більшості з яких немає навіть 25,  це не знімає. До проблем переатестації та безтурботного безвідповідального життя відділів поліції в віддаленій провінції теж. Однак, є дуже багато запитань, на які треба знайти відповіді, щоби скласти загальну картину.

Я б також не сильно ідеалізувала образ простих громадян, що потерпають від рук міліції. Зараз Інтернетом ширяться ефектні фото синього Цукермана з описами поранень, а кілька днів тому в Борщівському районі простий сільський чоловік застрелив свою дружину і двох поліцейських. Я б про всяк випадок вивчила ще реальну історію взаємин у цій родині.

Не ображайтесь, намагалась абстрагуватись від емоцій.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ