Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Завжди вважала, що політичне «закулісся» —  цікавіше, ніж вертеп на сцені.

Просунута громадськість щосили обговорила капелюшки посла, середній палець Надії Савченко і вже під сотню разів обводила «той самий день» у календарику, коли звільнять такого нелюбого та небажаного прем’єра Яценюка.

Але за фактом —  усе значно цікавіше. І «ДТ» видає цікаву тему для роздумів: як Банкова щосили просуває нову «олігархічну змову» з Ринатом Ахметовим і Юрієм Бойком стосовно Донбасу. А ще — як Петро Порошенко хоче залишитися на другий президентський термін, і мабуть, за ціною перемоги не постоїть.

Згадався досвід третього президента України, кума нинішнього — Віктора Ющенка, який так посилено експериментував у політиці, що опинився на звалищі історії. І нині жодних емоцій — крім крайнього роздратування — не викликає.

Не можу не провести пару-трійку паралелей між політичними стилями двох кумів. Як усе спустити в унітаз і нічому не навчитися.

1. Розвести бардак у власній фракції. Як у 2008-му фракція НУНС нагадувала набрід блатних, жебраків і маргіналів, так 2016-го на фракцію БПП без сліз не поглянеш — типові лебідь, рак і щука. Безлад усередині політичної сили часом іще більше посилюють «п’яні» заяви лідера фракції у парламенті. Як у 2008-му частина НУНС орієнтувалася на Віктора Балогу, Юлю і т.д. — так сьогодні цілі групи в БПП не приховують, що їм ближчий і дорожчий Михеіл Саакашвілі.

2. Посваритись з умовними демократами, обрати ворогом політичного конкурента, мочити його по повній. Епоха Ющенка запам’яталася його безперервною бійнею з БЮТ і лайкою з Юлією Тимошенко. 5 років постійних чвар так набридли й громадянам, і західним дипломатам — що вони радо погодилися на президента Віктора Януковича. І навіть рік-півтора сподівалися — що він і є той самий реформатор.

БПП і Петро Порошенко обрали головними ворогами прем’єра і НФ. До речі, сталося це не зараз, а ще з оголошення результатів виборів 2014 року. Срібло для БПП за партійними списками — неприємний результат для Петра Олексійовича, який звик скрізь брати гран-прі.

3. Віктор Ющенко в 2006-му витягнув із політичного сміттєвого бачка, обтрусив і реанімував Віктора Янковича, поставивши його на Кабмін. За фактом — це теж подавалося країні як уряд технократів, об’єднання країни і обнулення старих образ. Для Партії регіонів це був щасливий квиток після їхньої поразки 2004 року. І згодом вона скористалася ним сповна. Навіч  типові стосунки «господаря» і небезпечного паразита — коли носія тупо використовують як засіб для подальшого просування.

Так само нині Порошенко грається з вогнем, намагаючись подружитися з Ринатом Ахметовим і Юрієм Бойком. Насправді, цим двом потрібно лише зайняти стійку позицію, з котрої легко буде бити опонента, чи то пак Порошенка. До речі, як я розумію, в світлі подій «дружба-жвачка» перспективи, що НАБУ або ГПУ всерйоз розслідуватиме справу «вишок Бойка» або розкрадання у сфері ПЕК періоду Януковича — вже жодної.

4. Свого часу Віктор Ющенко так подружився з Ахметовим, що відправив у Раду нацбезпеки та оборони його подружку-гінеколога Раїсу Богатирьову. Це зараз ми розуміємо — наскільки важливим є РНБО. Тоді мадам Раїсу можна було частіше знайти в бутіку «Валентино», ніж за вирішенням питань безпеки країни.

Не здивуюся, якщо незабаром Банкова потягне чергових подружок на перспективні місця. Тим паче,  що вже є досвід — коли улюблений міністр фракції БПП Володимир Демчишин ставив на держпідприємства екс-регіоналів під слідством.

На дні народження Юхима Звягільського: Віктор Ющенко, іменинник, Борис Колесников і Ринат Ахметов. Далекий 2002 рік
На дні народження Юхима Звягільського: Віктор Ющенко, іменинник, Борис Колесников і Ринат Ахметов. Далекий 2002 рік

БЕЗ КОМЕНТАРІВ