Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Як грамотно реагувати на вибори в Держдуму РФ, зокрема, в анексованому Криму?

Ознака поганого смаку – брати в компаньйони дрібного, затасканого провокатора Ігоря Мірошниченка (на якому вже тавро ніде ставити) і дешевих шоуґерлз під російським генконсульством.

Ознака доброго смаку – піти шляхом, який запропонували Парубій та Яценюк. Провести через ВР звернення до Євросоюзу, міжнародних організацій з проханням визнати вибори незаконними через «голосування» в Криму.

Так Україна може отримати плюси одразу за декількома пунктами:

  1. Голосно заявити про себе і свої права у відповідь на заклики деяких евробюргерів про те, що треба миритися з РФ, або Росія нібито «краще виконує Мінські угоди, ніж Україна».
  2. Нагадати про анексію Криму, агресію РФ на Донбасі. Маленька деталь для роздумів – з анексією Криму РФ отримала 1,8 млн. виборців. Всі ці люди провели чотирьох мажоритарників та ще голосували за списками. За аналогією, це якщо з’їсти тарілку свого супу, ще й у сусіда половину порції забрати. А ось російська окупація погано позначилася на нашому парламенті. Хто не в курсі, нагадаю, що у нас 422 депутати з 450. 28 місць в Раді – порожні через російську агресію та неможливість провести вибори на 15% території України.
  3. Рішення ВР – хороша піар-кампанія та підтримка нашого МЗС, який досить скромно висловився з приводу незаконних виборів – кілька рядків в Твіттері речника МЗС Мар’яни Беци.
  4. Скромність – не найкращий союзник в справах держави. Останні два тижні глава ЦВК Елла Памфілова розгорнула цілу кампанію проти України. Головний меседж росіян був у тому, що офіційний Київ нібито не дає голосувати росіянам в Києві, Харкові, Одесі тощо. Звичайно, мавпи типу Мірошниченка дуже допомогли з барвистими декораціями. У той же час наш МЗС, президент відстоювали лінію неможливості виборів в Криму, оскільки територію нахабно «поцупили». Підтримка на рівні парламенту може стати хорошою підтримкою нашої версії. А там і в ПАРЄ наша делегація може добре попрацювати з фактами і доказами.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ