Марина Данилюк-Ярмолаєва
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Президента нашого кренить часом не по-дитячому.

Це, звісно, чудово наобіцяти Байдену надати допомогу коаліції в Сирії. Інша справа, як нашій армії пережити зиму, весну, літо, борючись проти озброєних дебілів на Донбасі.

Наприклад, через те, що Верховна Рада 4 місяці відтягувала закон, який передбачає переведення мобілізованих солдатів на піврічні контракти, багато досвідчених бійців просто пішли додому. Що прийде їм на зміну після чергової хвилі мобілізації, можна тільки здогадуватися.

Або приміром, зараз у парламенті обсмоктують які завгодно теми, аби тільки не займатися замовленнями для Укроборонпрому на 2016 рік. Адже минулого року армія отримала деякі машинки вперше за всю незалежність.

Не надто займаються патріоти з мандатами і питанням поліпшення матеріального забезпечення військовослужбовців.

У суботу в Одесі я познайомилася з військовим хірургом. За тиждень він учетверте вирушає до  зони АТО. Під час першої поїздки його університетський викладач зі своєю дружиною робили йому на замовлення бронежилет із норвезьких броньованих дверей. Під час другого тримісячного відрядження під Іловайськ його контузило. До третього  ледве встиг одружитися.

Тільки після 1,5 року очікування йому дали УБД, але не заплатили жодної копійки грошей за роботу в зоні АТО. 5300 гривень ставки в госпіталі  і ні копійкою більше. Зараз багато народних обранців скаржаться, що 4700 гривень  це дуже мало, щоб прожити місяць. Але їхня відповідальність мінімальна в порівнянні з хірургом, котрий штопає поранених солдатів на полі бою.

До речі, хірургічний матеріал цей лікар в більшості випадків возить на передову свій, що теж чималі витрати з особистого бюджету.

Коли держава надасть цьому хірургові бодай казенні голки та нитки, лише тоді можна обіцяти Байдену і Ко, як ми будемо браво воювати проти ІДІЛ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ