Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Бувають моменти, коли я сумую за тими безтурботними часами, коли найбільшими проблемами в соцмережі було спасіння акули з Оушен плази та питання російськомовного меню в оболонському Хофєхаузі.

Без оцих щоденних срачів «журналісти проти блогерів», «істинні фотожурналісти проти міноборонівських», «нові незалежні журналісти проти МО та СБУ», антикорупціонери проти всєх і єноти проти котиків.

Коли я відкриваю сьогодні російський Лайф, Звєзду, НТВ чи сайти Новоросії, і бачу там новину, що фотографа Міноборони відсторонили за «фальсификацию войны» із пістрявими коментарями «что взять с хохлов», «ура, с нас снимут санкции скоро», «облажался журналистик, войны же на самом деле нет», – відчуваю якесь безсилля. По типу того, як у важливій грі футболісти твоєї збірної забивають голи в свої ж ворота.

Про Муравського узагалі дізналась лише після скандалу. Подивилась його портфоліо, біографію. По-моєму, чоловік ніколи не претендував на лаври Альфреда Ейзенштадта, а його скандальна фотка і не мала на меті ставати новим «Поцілунком на Таймс-сквер в День перемоги».

Просто Юрій Бутусов у власному пості висловив суб’єктивну думку, що це краще фото за часи війни, і далі скандал уже наростав, як сніжний ком. Для нашої гонорової та холеричної медіасфери кращого моменту, щоби сказати, хто правий, а хто ні, чи просто банально звести рахунки – просто раніш не було.

У результаті наші кращі уми, наші блогери і медійники, після всіх цих міжусобних розборок, стають десь на рівні вуличних банд із 90-х. Коли одна крупа з пістолетами і касетами йшла тупо мочити іншу, незгодну. Просто базарні трєнікі змінили на модніші штани, а замість туфель із гострими носками – конверси і ньюбаланси.

Замочити опонента і обмити це пляшкою віскаря – отака філософія соцмереж по-українськи. Без з’ясовування, хто і що робив, хто в «ДНР» фотки і сюжети узгоджував, хто за один день 150 коментарів у «консерв» капліна/добродомова бере, і що насправді приховано за милим медіа-обличчям.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ