Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

В РНБО почали підготовку військового бюджету на 2017 рік. Зарплати військовим, сучасні артилерійські системи, ППО окреслив пріоритети Олександр Турчинов.

Все це означає, що головні відповідальні за бюджет персони Гройсман-Данилюк повинні не підкачати і продовжити напрацювання попередників Яценюка-Яресько.

Так, в минулому році вийшли на цифру 100 мільярдів гривень, що суттєво відобразилось на якості української армії. Як нині ділити бюджетні пироги турбота уряду технократів.

Розпишу реалії, з якими доведеться зіткнутися, щоби знайти належне фінансування на армію.

  1. Активізація «фроту примирення» оразу в декількох напрямках. У парламенті, методами всіляких хресних ходів, транслюванням меседжів в ЗМІ про простих росіян, які ні в чому не винні. З недавнього часу це крило отримало відмінне рекламне обличчя в особі Наді Савченко. Герой України, член ПАРЄ не соромиться транслювати страшилки, які Медведчук в дівочі вуха нашептав. Насправді тенденція небезпечна, оскільки знаходяться громадяни, які всерйоз роздумують над тим, що це «політика посварила два братні народи». Днями мені зустрілася одна майстер манікюру, яка під впливом телеказок Наді Савченко всерйоз заявила, що «росіяни пішли воювати на Донбас, щоби прогодувати сім’ї. У нас теж саме, тільки щіпка патріотизму».
  2. Парламентські популісти, антикорупціонери Григоришина продовжуватимуть рубати будь-які ідеї щодо наповнення військового бюджету. Так, в липні в черговий раз зарубали третю версію закону про спецконфіскаціі грошей Януковича. Не переконали популістів навіть доводи Гройсмана, який 7 липня в Раді пообіцяв депутатам, що частина грошей піде на армію, а частина на соціалку. Однак любителі «тарифного геноциду» залишилися непохитні.
  3. Використовувати всі методи боротьби. Особливо активно маніпулювати темою смерті, трагедій і НП. Механізм дуже простий: висуваєш свою версію, підставляєш прізвище ворога і короткий рецепт успішної зради готовий. Днями почалися нездорові маніпуляції з вибухом на полігоні Широкий лан. Група товаришів в мережі репоста фото глави комітету безпеки Пашинського з прямими звинуваченнями, що це він убив одного солдата і поранив ще 8. Те, що на зображенні зовсім інша зброя, а найактивніший піарник зради, якийсь пан Ільченко співзасновник скандального «Всеукраїнського батальйонного братства», чию рекламу і витівки регулярно крутив відомий «17 канал», залишилося поза вітриною. Любителі зрад одразу знайшли обвинуваченого і винесли йому вирок улюблена забава по-українськи. Вислухати ж версією прокуратури, МО, інших відповідальних і причетних осіб чомусь непопулярно. Насправді дуже схоже з іншою паралельно історією, що роздувається. Коли популярні ЗМІ, блогери без навичок криміналістів і детективів ліплять версію, що журналіста Шеремета нібито вбили Аваков і Луценко. Думаю, все це не просто так, і кожна історія матиме продовження підрив довіри до силового блоку, багато скандалів теж цілком на руку реваншистам.

Насправді тут є серйозна небезпека і для суспільства. Можна симпатизувати чи ні тій чи іншій персоні. Можна використовувати різні методи боротьби з опонентами за гроші, вплив, владу. Однак бездоказові звинувачення у вбивстві це бридко і низько. Замість рольових ігор в SCI краще поступово розібратися, зробити висновки і використовувати цивільний контроль для слідства, яке ведуть фахівці, а не аматори. В іншому випадку на Україну чекає епоха остракізму.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ