Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ще одне спостереження щодо е-декларацій. Десь із місяць тому в Раді політики на собі сорочки рвали. Мовляв, не дамо продавати святу українську землю! Земля – не товар! Якщо продаватимуть землю – її скуповуватимуть олігархи, а селян перетворять на жебраків.

Читаємо декларації. Голова ДФС Насіров декларує 20 ділянок в селі Київської області. Ляшко в селі Княжичі має 6 ділянок. Нардеп Опоблоку Омелянович має 52 наділи землі. Дві пристойні ділянки начебто орендує Юля в Козині.

За великим рахунком, дві-три ділянки мають судді, голови ОДА, РДА – чиї декларації теж легко знайти на сайті НАЗК. Для цікавості я знайшла декларацію одного районного судді, його прізвище нічого не скаже загалу, але ця людина вміє жити на широку ногу навіть в 10-тисячному населеному пункті. Має чотири ділянки, при цьому це хороша земля зі ставками, озерами тощо. Отримав він її або безкоштовно, або за чисто символічну ціну завдяки дружбі з сільськими головами.

Які можуть бути висновки? Земля – такий самий товар, як годинники, квартири, картини і урни зі святими мощами. Оці всі латифундисти можуть роками впарювати, що продаж землі – це ганьба, а самі тишком-нишком збирають «святу українську землю», як у далеких 90-х діти збирали фантики love is.

Через умовні 20 років може виявитись так, що умовний Лозовий матиме в сумі площі землі розміром з цілу область, а наївняк людський віритиме, що землю продавати не можна, бо то ж святиня національна.

Насправді ж усі згадані вище і не згадані особи проти продажу землі, бо тоді треба буде її купляти на аукціонах і за ринкову ціну. А так можна легко отоваритись за три копійки і ні перед ким не звітувати і надалі.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ