Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Отже, Герой України Надя Савченко запропонувала, щоби питаннями звільнення 109 українських полонених зайнялися Оксана Марченко та Марина Порошенко. Що бачу я, трохи поміркувавши? Є спроба перевести серйозну розмову про долю наших в’язнів в «Л-ДНР» в «а давайте почухаємо язиками, аби почухати». За аналогією, долею самої Наді повинні були займатися не адвокати преміум рівня, не потужний пул ЗМІ, дипломати і чиновники АП, а Віра Брежнєва чи Таїсія Повалій.

Спробую описати образ переговірників, яких нам втюхують сестри Савченко.

Оксана Марченко. Величезний респект косметологам і стилістам жінки. Якби не армія досвідчених фахівців, була б Оксанка звичайною українською жінкою, які натовпами ходять ввечері в будь-якому ТРЦ Києва. Ще більший рекспект особистій жіночій чарівності Оксанки, завдяки якій небезпечний, впливовий і дорослий Медведчук готовий, як хлопчисько, виконати найменшу примху коханої жінки. Оксанка хоче бути зіркою СТБ – будь ласка. Оксанка хоче стати найкрасивішою жінкою України за версією якогось глянцю – ось тобі, моя Хасекі. Якщо із зовнішністю у Марченко все в порядку, то з умінням вести елементарну розмову, що дуже необхідно для статусу переговірника, – велика біда. Я бачила один сезон «Украіна має талант», і пані Медведчук запам’яталася мені награністю та і невмінням щиро знайти одну-дві ремарки для підбадьорення чергового конкурсанта. Занадто далека вона від простого народу. Куди вже там брати на себе місію, яку вже два роки тягнуть професіонали зі спецслужб і гуманітарної підгрупи Мінська. Коротке резюме – Медведчук може скільки завгодно зручно милуватися дружиною в телевізорі і вдома, але кесарю кесареве.

Про Марину Порошенко. Приємна елегантна жінка. Багатодітна мама. Мабуть, перша з дружин президентів, яку можна назвати «першої леді». Марина – золотий резерв для піару Петра Порошенка. Де зовсім не сприймуть її чоловіка, там позитивно зустрінуть Марину Порошенко. Статус першої леді в будь-якій країні – це, в першу чергу, рольова модель для жінок, які живуть на цій території. Статті про першу леді друкують в глянцевих журналах, таблоїди розбирають її гардероб до трусів. Перша леді – покровителька хворих, немічних і діточок. Займається благодійністю і робить модним заняття спортом. Цим самим займаються перші леді провідних країн: США, Великої Британії, Франції. Я не уявляю, якби Мішель Обама або Саманта Кемерон полізли в діяльність спецслужб або питання держбезпеки. Я пам’ятаю дні, коли геніальна Гілларі Клінтон терпляче несла тягар першої леді та всепрощаючої дружини, коли вся Америка обговорювала синю сукню Моніки Левінські зі слідами сперми президента. Вона не стала конкурентом свого чоловіка, хоча з легкістю могла його перемогти і успішно наростити свої особисті рейтинги ще в кінці 90-х.

Пропонуючи Марині Порошенко зайнятися звілбненням полонених в «Л-ДНР», сестри Савченко вбивають одним пострілом двох зайців. Розгойдують в суспільстві істерію: «Чому дружина президента не рятує наших хлопчиків?». По-друге, пропонують Марині стати опонентом свого чоловіка. Плюс ­– взяти на себе обов’язки чималого штату спецслужб, дипломатів і самої Наді Савченко, яка обіцяла після свого особистого звільнення життя покласти на вівтар визволення українських полонених в Росії.

У підсумку можу сказати, що Надюша продовжує говорити порожню балаканину, а також успішно веде диверсійну діяльність всередині України. Марина Порошенко – ніякий не парламентер за статусом і за профілем своєї діяльності. Я можу її уявити захисницею Охматдиту, що ратує за добудову багатостраждального нового лікувального корпусу. Але Марина Порошенко в ролі парламентера, який благатиме Захарченка відпустити наших хлопців додому – це щось з області фантастики.

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ