Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

За безвізом, шатунами, доморощеними расистами, суперечками стосовно «треба були майдану чи ні» є одна незаслужено забута тема з банком «Михайлівським» і ₴1,2 млрд., які фактично має сплатити платник податків. І виникла ця хєрня в і так небагатому бюджеті через вічне українське «якось воно та буде», «після мене хоч потоп», «нас не догонят».

Відкрила новий бюджет, порівняла цю цифру з іншими, які пропонує бюджет-2017. Аби мати уявлення, що можна зробити за цю суму.

 1. МЗС і зовнішня політика, утримання дипкорпусу – 4,07 мільярди. Це зі збільшенням на 1,3 мільярди порівняно з попереднім роком.
  2. Аграрії, дотації малим та середнім фермерам – 3 мільярди.
  3. Утримання ВР – 987 мільйонів.
  4. Утримання президента – 668,7 мільйонів.
  5. ГПУ – 4,6 мільярдів. Зростання на 1,3 мільярди.
  6. НАБУ – 778 мільйонів.
  7. Прикордонники – 7 мільярдів. Зростання на 1,5 мільярди.
  8. Музеї і бібліотеки – 396 мільйонів.
  9. Лікування ВІЛ, туберкульозу, онкологія, гепатити – 5,9 мільярдів.

Грубо кажучи, за суму, профукану «Михайлівським» і ділками, ми могли б рік утримувати роботу президента і НАБУ. Або майже 3 роки фінансувати усі музеї та бібліотеки. Або ще важливіше – покрити чверть потреб на лікування найскладніших захворювань усіх українців.

В чому підстава з банком? Наприклад, завтра накриється умовний банк «Велес» чи якийсь інший, бо НБУ, правоохоронна система, суди прохлопали піраміди в стилі «Михайлівського».

Дружні до цих контор політики швидко організують мітинги, владу перетрясе від чергового шатуна і депутати ухвалять ще якийсь закон про виплату вкладів на мільярди. Все це разом дає ходіння по колу «дурні, бо бідні, бідні, бо дурні».

Джерело: Marina Daniluk-Yarmolaeva

БЕЗ КОМЕНТАРІВ