Жінки зупинили российский-гумконвой
Жінки зупинили российский-гумконвой

У Краснодоні, що на території окупованої «ЛНР», близько 10 матерів-одиначок вийшли на акцію протесту. Про це йдеться в доповіді Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні за 20 травня, передає Українська правда.

«Жінки, всі матері-одиначки з Краснодона, сказали, що приїхали в Луганськ зустрітися з «владою», оскільки вони не отримали соціальної та фінансової допомоги», – йдеться у звіті. Мітингувальники стверджували, що така ж ситуація спіткала не тільки близько 2000 жінок, але і приблизно 5000-6000 осіб, серед яких і діти. За словами жінок, в «ЛНР» їм сказали, щоб вони відкрили банківські рахунки в рублях, але через низькі потужності двох відповідних відділень банку та велику кількість людей, які хочуть отримати банківські послуги, їм це зробити не вдалося.

Крім того, деякі з матерів-одиначок повідомили, що у них немає дійсних паспортів або інших документів, що заважає їм перетнути кордон в РФ, щоб отримати медичну допомогу для дітей, наприклад, необхідні щеплення.

Жінки відзначили, що в Краснодоні немає медичної допомоги, яку вони могли б собі дозволити. Крім того, ціни на дитяче харчування в п’ять разів вищі, ніж раніше. Самотні матері заявили, що вони намагатимуться зупинити наступний «гуманітарний» конвой з РФ і вимагати «гумдопомоги».

«Вони зустрілися з «міністром соціального захисту», який обіцяв їм допомогти відкрити банківський рахунок. За їх інформацією, дві з десяти протестуючих матерів-одиначок отримали термінову соціальну виплату в розмірі 1000 гривень», – наголошується в доповіді.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ