Матіос
Матіос назвав ДУК «Правий сектор» «незаконним збройним формуванням»

ДУК «Правий сектор» є незаконним збройним формуванням. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Також він наголосив на тому, що за його роззброєння відповідає МВС, передає Громадське Радіо.

«За всіма юридичними ознаками і згідно з українською Конституцією ДУК «Правий сектор» є, якщо сухою і юридичною мовою, незаконним озброєним формуванням на території держави», – сказав він.

«У нас єдиний добровольчий батальйон, хто за два роки не визначився: він над державою чи з правом застосування монополії держави у вигляді зброї на всій території – ДУК «Правий сектор», – додав Матіос.

При цьому він віддав шану тим патріотам ДУК «ПС», які воювали в АТО.

«Я можу на коліна стати при згадуванні прізвищ усіх загиблих з «Правого сектора», які загинули в ДАПі, Пісках, Авдієвці, Волновасі, Дебальцевому. Це – герої, еліта нації. Це надзвичайні патріоти держави. Але використання патріотів у політичних цілях без означених державницьких позицій – це розвал підвалин держави. Ми бачили Мукачеве. Зараз дуже неоднозначний«Драгобрат». З розколом суспільства».

«Не може окрема взята частина, навіть під гаслами патріотизму, ховатися зі зброєю в тилових областях і розстрілювати пости міліції. Права міліція чи ні – це питання вже закону та права його застосування. Але жодна революція чи бажання змін засад державності не варта людського життя. Немає ніхто права на монополію сили без імені держави. Хочеш виступати від імені держави? Інтегруйся, призивайся, приймай присягу й роби, а не ставай у тил», – зазначив він.

«За роззброєння незаконних парамілітарних озброєних угрупувань на території України відповідає МВС», – додав Матіос.

«Я рахую, що на даний момент, міліція, внаслідок недосконалої реформи, без створення перехідного етапу між старим і новим, повністю втратила контроль над станом злочинності в державі», – наголосив він.

Як відомо, останнім часом «Правий сектор» опинився в епіцентрі кілької озброєних конфліктів.

10 січня в одному з комплексів відпочинку на гірськолижному курорті «Драгобрат» (Рахівщина) сталася бійка із застосуванням холодної зброї. Хлопці в камуфляжі зчепилися з охоронцями комплексу відпочинку. В результаті двоє працівників закладу в лікарні у важкому стані.

13 січня проти двох заарештованих бійців «Правого сектора» за участь в конфлікті на гірськолижному курорті поліція порушила 9 кримінальних проваджень за скоєні раніше злочини. Підозрюваним загрожує позбавлення волі терміном до 12 років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше командир ДУК «ПС» Андрій Стемпіцький повідомив, що «Хата Магната» належить жителям Донецької області з Красноармійська.

Інший скандал виник влітку 2015 року. 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону «Добровольчого українського корпусу» (ДУК) «Правого сектора» з охороною народного депутата, екс-«регіонала» Михайла Ланьо («Воля народу») в Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина.

За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці «Правого сектора». А в «ПС» висувли на адресу силовиків аналогічні звинувачення.

Причиною збройного зіткнення між «Правим сектором» та представниками депутата Верховної Ради Михайла Ланьо всі сторони конфлікту називали спроби перерозподілити контрабандні потоки на Закарпатті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ