У вищих навчальних закладах по всій Україні зафіксовано 381 порушення
У вищих навчальних закладах по всій Україні зафіксовано 381 порушення

Аналітичний центр CEDOS презентував результати моніторингу порушень в українських вищих навчальних закладах, інформує сайт Profrights. Ресурс фіксує зареєстровані порушення і візуалізує їх на карті та за допомогою діаграм.

Таким чином, у вищих навчальних закладах по всій Україні зафіксовано 381 порушення, зокрема 101 випадок здирництва.

80 університетів не гарантують вибір дисциплін студентами. У понад 150 випадків ВНЗ не надають повної інформації про себе.

«Інформацію ми отримували з відкритих джерел: повідомлень правоохоронних органів, прокуратури, поліції, СБУ, реєстру досудових розслідувань, повідомлень із медіа, від викладачів та студентів. Вони проходили ретельну перевірку. Серед усіх порушень було зафіксовано й 47 випадків недотримання прав викладачів», – розповів виконавчий директор центру Єгор Стадний.

Зі 101 факту вимагання неправомірної грошової вигоди зафіксовані 26 випадків хабарів на сесії та 24 хабарі під час вступу.

Також є дані про 12 випадків, коли зі студентів вимагали гроші за поселення у гуртожиток або примушували працювати в гуртожитках (наприклад, на вахті).

Незаконні благодійні внески вимагали у 12 ВНЗ, розбазарювання майна – 17 випадків. 10 перевірених порушень полягали у примусовій практиці, невиплаті стипендій.

b3b5029-vlasnist-vyshiv-original
Антилідери в рейтингу ВНЗ в Україні

Антилідерами в рейтингу київських вишів за версією CEDOS стали: МАУП, НАУ, Київський медуніверситет імені О.Богомольця.

Відзначилися й житомирська філія Торгово-економічного університету та філія Університету харчових технологій у Кам’янці-Подільському.

Зафіксовано порушення й у Львівському інституті економіки і туризму, Аграрному львівському університеті та Комерційній академії, примусові відробітки за поселення в гуртожитки практикують у Харківському політехнічному.

Встановлено порушення в Одеській юридичній академії, Університеті харчових технологій та Медичному університеті. Ужгородський і Мукачівський університети відзначилися хабарами на сесії. До них у переліку порушників приєдналися виші Миколаївщини й Черкащини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ