Народний депутат і журналіст Сергій Лещенко опублікував інформацію про нову яхту Віктора Медведчука. Зокрема, яхта Royal Romance завдовжки 92,5 метра – унікальний витвір інженерного й дизайнерського мистецтва, збудований наприкінці минулого року на голландській королівській верфі Feadship, передає 5 канал.

За даними опитаного нардепом експерта, це «найновіша яхта у світі». Раніше у кума Путіна було інше судно, а це він отримав нещодавно – у липні 2015 року. Яхту будували близько чотирьох років. Судно виготовили на одній з найдорожчих верфей у світі. Вартість одного погонного метра такої яхти від 2-2,5 мільйона євро. «Ніхто не назве вам точну цифру, але нова яхта Медведчука коштує близько 180 мільйонів євро», – зазначив експерт. Оренда подібного судна коштує мільйон доларів на тиждень.

На головній палубі яхти Медведчука розташований басейн розміром 4 на 12 метрів, який закінчується водоспадом зі світлодіодною підсвіткою. Це найбільший басейн, який будь-коли робився на яхтах виробництва Feadship. Також на судні є розкішні номери для 14 гостей, каюти для 22 членів екіпажу й ліфт. Яхта оснащена ультрасучасною системою стабілізації, потужними двигунами по 3 тисячі кінських сил, а водні резервуари вміщають 55 тисяч літрів прісної води.

Дизайн інтер’єру медведчукового судна робила та ж компанія, яка оформляла яхту російського олігарха Романа Абрамовича. «Попередня яхта Медведчука нагадувала плавуче Межигір’я. Навіть крани в санвузлах там виявились однаковими!», – прокоментував депутат.

Сергій Лещенко також цікавиться, звідки у екс-голови Адміністрації Президента часів Кучми гроші на таку покупку: «Ви ж не чули, щоби він придумав унікальне ноу-хау або хоча би володів якимось активом. Все життя в політиці він розповідав, що живе на заощадження з 1990-х. Ну, з його способом життя їх могло вистачити на рік, на два, але не на двадцять років!».

«Моя версія була і залишається незмінною – гроші Медведчука сягають корінням в українську політику. Це його головний бізнес», – вважає нардеп. За його даними, Медвечук був одним з комісіонерів угоди з продажу акцій Віталія Гайдука в «Індустріальному союзі Донбасу» російській державній корпорації «Внєшекономбанк», де Путін тоді був головою наглядової ради. За акції заплатили понад мільярд доларів, проте «до продавця дійшла лише частина цієї суми», – зазначає Лещенко.

Він закликав російського опозиціонера Алєксєя Навального докласти зусиль, щоби розібратися, «чи не за гроші російських платників податків кум президента Путіна купив найсучаснішу на сьогодні яхту в світі». Відповідний запит нардеп направить і до компетентних органів України. «Хоч яхта Медведчука плаває під прапором Бермудських островів, сам він все ще залишається громадянином України. І мені цікаво, чи в належному розмірі він заплатив податки на доходи, які дозволяють йому купувати яхти вартістю близько 200 мільйонів євро», – зазначив Лещенко.

Читайте: Речник Путіна переплюнув за рівнем цинізму свого боса

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ