Russia's President Dmitry Medvedev gestures as he delivers a speech during an awards ceremony at the Kremlin in Moscow December 29, 2011. REUTERS/Misha Japaridze/Pool (RUSSIA - Tags: POLITICS)
Медведєв вважає, що Україна не поверне надані їй за часів президентства Віктора Януковича 3 млрд доларів

«Надія помирає останньою, але, якщо ви хочете мою думку, у мене є відчуття (що не повернуть гроші, – ред.), тому що там шахраї», – так прокоментував російський Прем`єр-міністр Дмітрій Медведєв можливість поверення Україною боргу в 3 млрд. доларів часів Януковича, пише УНИАН.

За його словами, Україна відмовляється повертати гроші, а західні партнери «не лише не допомагають, але й заважають». Як сказав Медведєв, цей борг виник легальним і правомірним шляхом, коли українське керівництво звернулося з проханням придбати облігації. «Було звернення від уряду України до уряду РФ. Якщо два уряди домовляються, то це, очевидно, суверенна позика. Ніколи за всю історію МВФ, історію міжнародних економічних відносин це не ставилося під сумнів», – сказав Медведєв. За його словами, зараз «раптом” міжнародні фінансові організації почали говорити, що це не зовсім суверенна позика. Це дурниці, це нахабна цинічна брехня».

Медведєв вважає, що якщо суверенна позика не повертається, виникає дефолт. «Що сталося. МВФ вперше за всю свою практику взяв і ухвалив рішення, яке ухвалено на підтримку економіки країни-позичальника всупереч реальним юридичним домовленостям, лише за політичними рішеннями. Це серйозно підриває довіру до рішень, які ухвалює МВФ», – сказав він. За словами Медведєва, до МВФ буде потік звернень з проханням надати такі самі умови, як Україні.

Читайте: Російський «нано-прем’єр» про реструктуризацію боргу України: «Годі викаблучуватися!»

Як повідомомляв Інформаційний Акцент, раніше помічник глави Міністерства фінансів РФ Свєтлана Нікітіна заявила, що у Міжнародному валютному фонді погодилися щодо статусу боргу України перед Росією у 3 млрд. дол. і визнали його суверенним боргом України.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько відзначала, що українська сторона досі не одержала жодних пропозицій від російської сторони.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ