Експерт пояснила, які продукти можуть пришвидшити старіння
Експерт пояснила, які продукти можуть пришвидшити старіння

Медики продовжують досліджувати, як харчування людини впливає на процес старіння організму. Дані чергового дослідження цитує НВ.

«Із роками найбільшою проблемою стають запальні процеси. Запалення викликають хвороби і прискорюють старіння. Найкращий спосіб протистояти цьому – протизапальна дієта», – зауважують фахівці.

За їхніми словами, необхідно уникати низки продуктів, аби щоб запобігти запальним процесам і, як наслідок, передчасному старінню.

Алкоголь. Відповідно до інформації Національного інституту здоров’я, чутливість до алкоголю з роками може підвищуватися, оскільки рівень води в організмі знижується. Алкоголь для старших людей є чимось на кшталт «чистої отрути», оскільки здатність печінки виводити токсини погіршується.

Оброблена їжа. Організму легше переробити здорові продукти – овочі, фрукти, яйця тощо і взяти з них поживні речовини, у той час як пакетовану, оброблену їжу організму засвоїти складніше. Експерт радить обережно ставитися до продуктів, які смажені у фритюрі, а також містять транс-жири і насичені жири.

Замінники цукру. Обмежити споживання цукру – хороша ідея, алеле не варто заради цього вдаватися до цукрозамінників. Штучні підсолоджувачі часто є у продуктах, які продають під лейблом «не містить цукру», проте наші органи не знають, як впоратися з цими хімічними речовинами.

Молочні продукти. Медики наголошують, що з віком рівень лактози може знизитися, викликавши тим самим непереносимість лактози (фермент, що допомагає організму перетравлювати молочні продукти), а непереносимість може призвести до запалень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ