У світі почали все частіше використовувати книги замість ліків
У світі почали все частіше використовувати книги замість ліків

Відомий американський бібліотерапевт Сьюзан Елдеркін назвала п’ять книг, які допоможуть позбутися депресивних станів і стати щасливішими.

Слід зазначити, що протягом останнього часу у США і Британії набуває популярності новий метод терапії – лікування за допомогою літератури. На думку Елдеркін, саме літературні твори допоможуть відволіктися від повсякденних проблем і змінити ставлення до багатьох речей у житті.

Отож, якщо настали важкі часи, фахівець радить прочитати роман Донни Тарт «Щиголь», який може зарядити позитивом. Тарт – лауреат Пулітцерівської премії за художню книгу 2014 року. У творі авторка розповідає про 13-річного Тео Декера, який, прокинувшись після вибуху в нью-йоркському Метрополітен-музеї, отримує від старого чоловіка, що вмирає, каблучку та рідкісну картину з наказом винести їх із музею. Головного героя кидатиме життя по різних хатах і сім’ях – від нью-йоркських меценатів до старого червонодеревника, від будинку в Лас-Веґасі до готельного номера в Амстердамі, а вкрадена картина стане тим прокляттям, що потягне його на дно, і тією соломинкою, яка допоможе йому вибратися до світла.

Для тих, хто перестав вірити в себе, експерт радить прочитати «Боривітер для підлітка» Баррі Хайнса. На її думку, читання цієї книги допоможе підвищити самооцінку і впевненість у собі. У творі розповідається про трагічну долю підлітка, який задихається в атмосфері відчуження і жорстокості, які панують у суспільстві споживання, але ще більш сумна і безперспективна доля іншого героя, який закінчив школу і не знаходить застосування своїм силам в умовах спаду, що охопив економіку Великої Британії.

Якщо ви втомилися і втратили життєву силу, радять прочитати «Я захоплюю замок» авторства Доді Сміт. У книзі юна героїня, вирішивши відточувати літературну майстерність, починає вести щоденник. Вона пише про свою сім’ю – дотепно, іронічно, зворушливо, часом наївно. Її сім’я – красуня сестра, поміркований брат-школяр, екстравагантна мачуха і батько, відомий письменник, автор одного роману, – живе у напівзруйнованому англійському замку, взятому в оренду, і ледве зводить кінці з кінцями. Запахи трав, таємниче світло зірок, романтика класичних англійських пейзажів. Приїзд двох молодих американців, спадкоємців сусіднього маєтку, руйнує звичний уклад. Головне – приходить перше кохання.

Тим, хто має нещасливі стосунки або перестав вірити в доброту, фахівець радить прочитати «Чарівний квітень» Елізабет фон Арнім. Твір допоможе повернути віру в кохання.

У книзі чотири англійки опиняються в полоні краси Італійської Рів’єри. Перед їх очима постало справжнє диво – старовинний середньовічний замок з чудовим квітучим садом. Кожна з них прагне знайти в цій красі не тільки заспокоєння, але й відповіді на запитання, які мучили її: безрадісне життя, відсутність бажань, відчуття власної непотрібності… Адже будь-якій жінці так хочеться бути щасливою і коханою! І відбувається диво: чарівний квітень дарує їм саме те, чого вони бажають усією душею.

Джерело: НВ

Додамо, українці першими серед сусідів прочитають нову книгу про Гаррі Поттера.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ