Лікар закликав українців піклуватися про своє здоров'я, аби не підхопити кір
Лікар закликав українців піклуватися про своє здоров’я, аби не підхопити кір

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій у коментарі 24 спрогнозував епідемію кору в Україні.

За словами Лапія, якщо проаналізувати роки, коли медики фіксували підйом захворюваності на кір (2001, 2005-2006, 2011-2012 роки), то можна помітити певну циклічність.

Саме у період 2016-2017 років фахівці очікують підвищення рівня захворюваності на кір, якщо не буде проведено щеплення і створено «колективний» імунітет.

«Це прогнози, які б я хотів, щоб не справдилися. Бо якщо вони здійсняться, буде багато хворих, багато тяжких випадків, можуть бути смертельні випадки як серед дітей, так і дорослих», – підкреслив медик.

Також він зауважив, що кір як інфекція має свої закономірності. Зокрема, коли у суспільстві недостатній рівень охоплення щеплення – захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.

Тим не менше, навіть у разі високого рівня охоплення щепленнями серед дітей – як у попередні роки так і зараз – можна очікувати, що здебільшого хворітимуть люди старше 20 років, які свого часу або не були щеплені взагалі, або були щеплені лише однією дозою вакцини.

Додамо, кір є гострим інфекційним захворюванням, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кором людини, що поширює його при диханні, розмові, чханні й кашлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ