Окуповані міста заполонили зграї бродячих собак
Окуповані міста заполонили зграї бродячих собак

В окупованому Донецьку констатували різке зростання захворюваності на сказ. У звітах так званого міністерства охорони здоров’я «ДНР» йдеться про те, що зростання захворювання на сказ серед населення відбувається через збільшення кількості бродячих тварин. Медики-ветеринари підрахували, що цьогоріч на 60% збільшилася загальна кількість захворювань тварин порівняно з 2014 роком, пише «Сегодня».

«Це катастрофічно збільшує захворювання людей сказом. До 2014 року законна українська влада фінансувала програми з вилову бродячих тварин, їх стерилізації, профілактики розповсюдження сказу. У нашій ветеринарній службі залишилося близько 5 тисяч доз вакцини від таких смертельно небезпечних для тварин і людини інфекцій як лептоспіроз, туберкульоз, лейкоз, сибірська виразка, бруцельоз для імунізації домашніх тварин, яка не проводиться через відсутність коштів», – б’ють на сполох фахівці.

За їхніми даними, в лікарні за рік звернулися понад 2 тисяч осіб, які постраждали від укусів тварин, у 47 лабораторно був підтверджений діагноз сказу. Окуповані міста заполонили зграї бродячих псів, кількість яких ніхто не контролює. У деяких населених пунктах проводиться відстріл бездомних тварин, оскільки грошей на відлов та стерилізацію тварин бойовики не мають.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ