145699_original
Путін став не лише найбільшим окупантом повоєнного світу, але й найбільшим грабіжником, пише Bild

Щойно російські «зелені чоловічки» навесні 2014 року окупували український півострів Крим та провели бліц-референдум про приєднання його до РФ, Москва почала грабувати – причому в таких масштабах, як не бувало в Європі після закінчення Другої світової війни, пише німецьке видання Bild.

«Російський президент Путін став не тільки найбільшим окупантом повоєнного світу, але й найбільшим грабіжником», – зазначає автор публікації.

«У тіні окупації Криму шеф Кремля затіяв найбільшу крадіжку вуглеводнів у європейській історії. Загальна вартість видобутку, яка до анексії Криму була власністю державної української компанії «Нафтогаз України» та її дочірнього підприємства «Чорноморнафтогаз», перевищувала 50 мільярдів євро!» – пише журналіст.

За інформацією Bild, Росія незаконно привласнила родовища вуглеводнів як на чорноморському шельфі біля берегів Криму, так і всередині півострова: йдеться загалом про незаконну промислову діяльність на 18 нафтогазових родовищах, а також про присвоєння «нечувано дорогих» бурових установок, бурової техніки, флотилії, 2,5 тис. км труб і пристроїв для вантажних операцій.

«Те, що Путін видавав за «повернення Криму під крило Росії», насправді – ніщо інше, як нафтогазова війна», – йдеться в статті.

«Весь абсурд ситуації полягає в тому, що Україна змушена імпортувати нафту і газ з Росії та покривати старі газові борги перед Москвою – грабіжник Путін за один лише минулий рік зажадав від Києва понад два мільярди євро! Ба більше, вимоги щодо виплат підтримують як ЄС, так і федеральний уряд у Берліні», – дивується автор.

Москва і кримська «влада» стверджують, що не займаються розвідкою і видобутком вуглеводнів у Чорному морі: «Однак знімки, зроблені розвідниками-безпілотниками української берегової охорони, а також дані, що є в розпорядженні Bild, показують: російські компанії видобувають там нафту і газ та ведуть розвідку і підготовку нових родовищ».

Як підкреслює Bild, тільки в 2014 році Росія незаконно отримала з надр 2 млрд. кубометрів газу, в 2015 році – 1,8 млрд., а в першій половині 2016 – понад 0,86 млрд. кубометрів.

«Крім того, за 2014-2015 роки були незаконно пробурені чотири нові свердловини біля узбережжя Одеси – Росія викачує там український газ з 15 свердловин», – йдеться в статті.

За матеріалами Inopressa.ru

БЕЗ КОМЕНТАРІВ