Краново-монтажне судно «Титан-2» є унікальним і розраховане на виконання специфічних виробничих завдань
Судно «Титан-2» є унікальним і розраховане на монтаж-демонтаж плавучих бурових платформ

В Мексиці вирішили повернути Україні унікальне судно компанії «Чорноморнафтогаз» із Криму, майно якої захопила після окупації півострова Росія. Про це повідомили у компанії «Нафтогаз України», пише Newsru.com.

Рішення щодо судна «Титан-2» стало першим наразі офіційним визнанням уповноваженого органу іншої країни права власності компанії «Чорноморнафтогаз», перереєстрованої в Києві у 2014 році після окупації Криму Росією, на майно цієї компанії.

Це судно ще з 2003 року було в так званому бербоут-чартері (оренді без екіпажу і спорядження) в іноземної компанії й останнім часом перебувало в субфрахті в компанії з Мексики, яка збанкрутувала. Тож, корабель арештувала мексиканська фінансова прокуратура.

Краново-монтажне судно «Титан-2» є унікальним і розраховане на виконання специфічних виробничих завдань – монтаж-демонтаж плавучих бурових платформ та їхнє обслуговування. Щоправда, наразі після урагану воно перебуває біля берегів Мексики на мілині в пошкодженому стані.

«Рішення щодо подальшого використання «Титану-2» має бути ухвалене урядом України. Відповідні пропозиції «Нафтогаз» надіслав до Міністерства економічного розвитку і торгівлі», – повідомили в компанії.

Нагадаємо, навесні 2014 року Росія повернула Україні 35 кораблів і суден ВМС ЗС України, захоплених нею під час анексії території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Водночач, Україні досі не повернули 16 кораблів і суден українських ВМС, зокрема великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», корабель управління «Славутич», корвети «Тернопіль», «Луцьк», «Хмельницький», «Придніпров’я», морські тральщики, підводний човен «Запоріжжя», рятувальний буксир «Кременець» та інші.

За оцінками, після окупації українського Криму Росія незаконно захопила майно українських власників на суму в понад 1 мільярд доларів США.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ