Василь Паскал
Паскал написав рапорт про відставку з посади начальника кримінальної поліції

Одіозний перший заступник начальника Національної поліції Василь Паскал подав рапорт про відставку. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

Аваков навів публічну заяву Паскала, в якій той наполягає, що не причетний до переслідування активістів або учасників Євромайдану. «Так, в той час я дійсно працював в Департаменті Кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ України. Але звинувачення проти себе вважаю несправедливими і безпідставними, так як жодна перевірка – ні офіційна, ні внутрішня, жодне журналістське розслідування не підтверджують факт будь-якої моєї причетності до переслідування активістів або учасників Майдану», – йдеться зокрема у заяві.

Паскал каже, що під його керівництвом Карний розшук займався розкриттям низки злочинів, скоєних щодо активістів та учасників протестних акцій. Зокрема, побиття народного журналіста Тетяни Чорновол, вбивства Веремія, викрадення активістів Вербицького та Ігоря Луценка, подій в Маріїнському парку 14 лютого 2014 року і схеми задіяння «тітушок» для придушення акцій протестів та видачі їм зброї зі складів МВС. «І я особисто доклав чимало зусиль, щоб він (карний розшук – ред.), не був використаний як інструмент для репресій. Цей факт я готовий довести в будь-якому суді, будь-якій комісії – міністерства, поліції або Генеральної прокуратури. Більше того, я вимагаю у керівництва цих органів провести детальну перевірку і готовий сам її ініціювати своїм зверненням», – заявив генерал.

У свою чергу, очільник МВС Арсен Аваков зазначив, що поважає Паскала за ухвалене рішення подати рапорт про відставку. «Я ненавиджу порожні та підлі обвинувачення пустобрехів, які не побудували у своєму житті й собачої будки – але поважаю ще більше офіцера, який не хоче ставити під удар справу команди», – написав Аваков.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 листопада Паскал був призначений першим заступником голови Національної поліції – начальником кримінальної поліції. 27 листопада у зв’язку з цим активісти «Громадського люстраційного комітету», партій «Свобода» та «Правий сектор» пікетували будівлю МВС, де тимчасово розташований офіс Національної поліції.

Нагадаємо, що Василь Паскал з 2012 року очолював Департамент карного розшуку МВС України, який звинувачують у переслідуванні євромайданівців, зокрема, Ігоря Луценка і Юрія Вербицького. Самому Паскалу приписують погрози притягнути до кримінальної відповідальності активістів, про які він публічно заявляв ще 15 грудня, і фабрикування доказів у справі Павліченків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ