Естрозі
Естрозі хоче налагодити співпрацю з Ялтою

Мер Ніцци Крістіан Естрозі хоче налагодити співпрацю з Ялтою у галузі економіки, культури, туризму, охорони здоров’я, спорту, освіти. Задля цього він планує відвідати окупований Крим у другій половині травня, пише Крим. Реалії.

У мерії Ніцци пояснили підписання меморандуму про продовження співпраці і побратимства з кримською Ялтою «тривалою історією відносин між містами та необхідністю підтримки внесення кандидатури зимової столиці – Ніцци – до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». Мовляв, саму Ялту іноді називають «російською Ніццою».

В офіційній відповіді прес-служби мерії Ніцци, на відміну від повідомлення на сайті мерії про зустріч керівників міст, де згадується «приєднання Криму до Росії», Ялта не згадується як частина російської або української території, а просто як «місто-побратим Ніцци з 1960 року».

Нагадаємо, Естрозі 2 березня повідомив про візит делегації з Ялти на чолі з підконтрольним Росією главою міської адміністрації Андрієм Ростенком і послом Росії у Франції Олександром Орловим. Представники Ялти перебували в Ніцці з 29 лютого по 1 березня, там були підписані угоди про співпрацю. У повідомленні вказують на те, що кримська Ялта є частиною Росії.

У МЗС України обурені візитом до Ніцци Ростенка, що, за заявою українського зовнішньополітичного відомства, суперечить нормам міжнародного права.

Міністерство закордонних справ Франції відмежувалося від позиції мера міста Ніцци, який прийняв делегацію з Ялти і назвав півострів «частиною Росії».

Читайте: «КримНаш»: півострів – один із найбідніших за рівнем життя в РФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ