Геннадій Труханов
Геннадій Труханов

Мер Одеси Геннадій Труханов має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах. Про це йдеться у розслідуванні Дмитра Гнапа для програми «Слідство.Інфо», предає Hromadske ТБ.

Розслідування базується на матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), у розпорядженні якого виявилися документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Ім’я Труханова неодноразово спливає у документах та листуванні панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca.

Так, наприклад, Труханов є співвласником віргінської компанії Macon Assets Limited, а його дочка Катерина Труханова та інший співвласник компанії Андрій Іванчо керують фірмою «СКВО», яка займається будівництвом житлових і офісних приміщень.

Крім Macon Assets Limited, яка фактично є одним із власників престижного житлового комплексу «Арк-Палас» в Одесі, ім’я Труханова та його друзів спливає і в інших віргінський фірмах.

Зокрема, часткою в Corderoy Trading Limited, крім одеського мера та Андрія Іванчо, за документами, володіє ще й депутат Одеської міської ради Юрій Шумахер, який обрався за списками партії Труханова «Довіряй ділам». А до обрання в депутати Шумахер був генеральним директором вищезгаданої групи «РОСТ».

Після того, як Труханов та Шумахер стали представниками влади, група «РОСТ» найбільше отримує бюджетних грошей на ремонт доріг в Одесі, йдеться у розслідуванні.

Ще один житловий комплекс в Одесі на вулиці Прохорівській теж є частиною бізнес-імперії Одеського мера Труханова через іншу офшорну компанію – Hemes Group Limited.

Загалом журналісти нарахували понад двадцять підприємств, пов’язаних з одеським мером та його найближчим оточенням. Варто звернути увагу, що в усіх реєстраційних документах Геннадій Труханов зазначений не як громадянин України. Він має іншу реєстрацію – російську.

Нагадаємо, раніше в. о. заступника голови Одеської обладміністрації Саша Боровик заявив, що 29 депутатів міськради, зокрема, і мер Одеси Геннадій Труханов, є громадянами Російської Федерації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ