smittya
22 листопада працівники Малашівського сміттєзвалища виявили сміття, викинуте неподалік полігону. Відходи мають «львівське» походження

Міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до міськради Львова з вимогою забрати сміття, які без дозволу скинули біля Малашівського сміттєзвалища, куди вивозять тернопільські відходи. Про це йдеться в зверненні за підписом Надала, оприлюдненому на офіційному сайті міськради, передає УНІАН.

У документі зазначається, що вночі проти 22 листопада працівники Малашівського сміттєзвалища виявили сміття, викинуте неподалік полігону.

«При попередньому огляді сміття виявлено, що відходи мають львівське походження. Жодна з міських рад Львівської області, жодне Львівське комунальне чи приватне підприємство офіційно не зверталися до Тернопільської міської ради з проханням прийняти львівське сміття на тернопільські полігони. Неприпустимо, коли працівники підприємств, які збирають львівське сміття, на своїх сміттєвозах «по-бандитськи», під покровом ночі, скидають сміття у сусідній області фактично «під паркани людей», – йдеться у зверненні.

Міський голова також наголосив, що такі дії не дають можливості «будувати добросусідські та цивілізовані стосунки між нашими містами».

Також у зверненні міститься фраза: «Ми, депутати міської ради Тернополя, офіційно звертаємося до наших львівських колег з вимогою негайно вивезти сміття, вибачитися перед мешканцями села Малашівці за завдану шкоду та сплатити відповідну компенсацію».

Однак, як написав на своїй сторінці у Facebook депутат міськради Назар Зелінка, депутати не були поінформовані про це звернення і його не підписували.

Як повідомив начальник обласного управління поліції Олександр Богомол, за фактом виявлення сміття, яке начебто має львівське походження, поблизу Малашівського сміттєзвалища проводиться перевірка.

За його словами, перевірку розпочали після отримання інформації про даний інцидент телефоном від міського голови Тернополя.

Як відомо, у Львові напружена ситуація із вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища. Міський голова Львова неодноразово звертався по допомогу до керівників інших регіонів країни, однак більшість з них не мають можливості приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. За даними Львівської міської ради, щодня місто виробляє 650-700 тонн сміття.

Нагадаємо, лише протягом жовтня несанкціонований викид відходів зафіксували в трьох районах Житомирської області.

Так, увечері 2 жовтня автомобіль із львівськими номерами без жодних дозволів та попереджень висипав побутові відходи у Ружинському районі  – безпосередньо на проїжджу частину. Порушником виявилася львівська фірма «Танк Транс Україна», яка займається перевезеннями, а вiдправником вiдходiв – ТОВ «АВЕ Львів».

4 жовтня на сполох почали бити жителі села Павлюки Ігнатпільської сільської ради Овруцького району: вночі дві 20-тонні вантажівки скинули сміття в їхньому населеному пункті. Серед мотлоху місцеві помітили звернення народного депутата Дмитра Добродомова, адресоване Львівському міському голові Андрію Садовому.

11 жовтня працівники заповідника «Древлянський», що в Народицькому районі, виявили близько 100 тонн відходів, в яких знайшли квитанції зі львівськими реквізитами.

Читайте: Тонни львівського сміття знайшли на Хмельниччині (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ