СБУ підозрює керівництво мережі гіпермаркетів Praktiker у фінансуванні тероризму
СБУ підозрює керівництво мережі гіпермаркетів Praktiker у фінансуванні тероризму

СБУ вбачає в діях керівництва ТОВ «Практікер Україна» ознаки діяльності, які можуть вказувати на взаємодію керівництва компанії з представниками самопроголошених органів влади «ДНР» і фінансування тероризму. Такі дані містяться в офіційному застереженні СБУ про неприпустимість протиправної поведінки від 5 серпня 2015 року, копію якого оприлюднили представники мережі Praktiker в Україні на прес-конференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

У зв’язку з цим співвласник мережі Praktiker в Україні Олексій Мечинський заявив, що не причетний до фінансування терористичної діяльності. Разом з тим, він відмовився відповідати на уточнювальне запитання, з якої причини і з якою метою в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців здійснена зміна назви ТОВ «Практікер Украна» на ТОВ «Схід Відбудова» і змінено місце держреєстрації ТОВ з Києва на Маріуполь.

Представники компанії також оприлюднили копії довідок Державної фіскальної служби України про скасування 11 листопада 2014 року реєстрації 8 реєстраторів розрахункових операцій, що використовувалися в господарській діяльності гіпермаркету Praktiker по вул. 250-річчя Донбасу, 76 в Макіївці, виданих ТОВ «Практікер Україна» 18 листопада 2014 року.

Мечинський стверджує, що до кінця 2014 року ТОВ «Практікер Україна» вивезло з гіпермаркету в Макіївці близько 70% товару та обладнання. За його словами, компанія намагається домогтися зняття вивіски Praktiker з гіпермаркету в Макіївці, який на сьогодні продовжує роботу. При цьому Мечинський припустив, що до можливої діяльності з фінансуванням тероризму може бути причетна низка топ-менеджерів компанії.

За його словами, на 11 серпня 2015 року мережа Praktiker в Україні об’єднує 4 гіпермаркети в Києві, Броварах, Миколаєві та Дніпропетровську. Мечинський також повідомив, що є власником 75% у статутному капіталі аудиторської компанії «Крестон Герент Груп Юкрейн», яка купила в лютому 2014 році мережу Praktiker в Україні у збанкрутілої німецької Praktiker Group. Інформацію щодо власників ще 25% в статутному капіталі він не уточнив.

До слова, раніше торговельну мережу «АТБ» звинувачували в фінансуванні тероризму.

Зазначимо, слідчі органи Служби безпеки України за період з лютого 2014 до кінця липня 2015 року розслідували 188 кримінальних справ за статтею 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ