Меркель
Канцлер Німеччини стала «Людиною року» за версією журналу Time

Канцлера Німеччини Анґелу Меркель визнали «Людиною року» за версією журналу Time. Виконавчий редактор Ненсі Ґіббс пояснює причини, з яких німецька «залізна леді» отримала це почесне звання.

«Наймогутніший лідер Європи – «біженка» з епохи й країни, де її влада була б немислима», – пише автор. Ґіббс пояснює, що Анґела Меркель виросла в НДР – «в шоу жахів у дусі Орвелла». «Більш ніхто з великих західних лідерів не виріс «за парканом». Тому Меркель має рідкісне уміння бачити, яка спокуслива свобода і на який ризик люди готові йти, щоб її видчути», – йдеться в статті.

Навіть на посту канцлера Меркель наполегливо залишалася «нудною». Німецькі експерти називали її «Меркельвелліанкою», коли їй вдавалося перехитрити, ізолювати або просто пересидіти всіх, хто міг бути їй небезпечний», зазначає автор. Але ось настав 2015 рік, коли тричі виникали сумніви в подальшому існуванні «Європи як експерименту в сфері державних справ», за висловом Ґіббс. Меркель, як і раніше, показала себе незамінним діячем, який боровся з борговими кризами в Європі. «Вона також керувала заходами, яких Захід вжив у відповідь на повзуче викрадення України Владіміром Путіним. Але тепер перспектива банкрутства Греції загрожувала самому існуванню єврозони. Криза з мігрантами та біженцями поставила під сумнів принцип відкритих кордонів. А кровопролиття в Парижі відновило інстинкт, який примушує замикати двері, відгороджуватися стінами і не довіряти нікому», – пише видання. І щоразу Меркель приходила на допомогу. Вона продемонструвала гуманність, щедрість і толерантність, доводячи, що колосальну могутність Німеччини можна застосувати задля порятунку, а не для знищення.

Всупереч звичаю, Меркель не відступила від свого курсу на прийом біженців. Її критикували з усіх боків. Її рейтинг упав на 20% з гаком. Лідери зазнають випробування на міцність лише в ситуаціях, коли народ не хоче за ними йти. «Завдяки тому, що Меркель зажадала від своєї країни більшого, ніж наважилася б більшість політиків, за те, що вона твердо заперечила тиранії та доцільності, за неухильне етичне лідерство в світі, де таке лідерство в дефіциті, Анґелу Меркель оголошено «людиною року» журналу Time», – підсумовує автор.

До слова, востаннє, коли «Людиною року» стала жінка, минуло аж 29 років. У 1986 році це звання отримала Корасон Акіно, перша жінка на посаді Президента Філіппін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ