merkel-putin
Канцлер Німеччини не вважає, що Україні слід негайно повернути контроль над кордоном

Канцлер Німеччини Анґела Меркель зробила низку неоднозначних заяв щодо врегулювання ситуації на частині окупованого українського Донбасу. На її думку, Україна має отримати контроль над власним кордоном лише «наприкінці процесу», а питання про озброєну місію ОБСЄ слід порушити лише після запуску виборчого процесу. Про це інформує Українська правда.

«Україна отримає остаточний контроль над власним кордоном лише наприкінці процесу, а до того ми маємо згоду, що спостерігачі ОБСЄ можуть рухатися вільно аж до кордону. Інколи це можливо, інколи проблематично, і російський президент це зазначив», – сказала вона.

«Коли буде закон про вибори і готуватимуть процес місцевих виборів, тоді можна буде говорити і про озброєну місію ОБСЄ», – наголосила канцлер Німеччини.

Як відомо, в ніч на 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори «нормандської четвірки»: канцлера ФРН Анґели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента РФ Владіміра Путіна.

Під час зустрічі лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Також учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Жодного документу за результатами зустрічі в Берліні не підписали.

Читайте: «Містер П» не зможе обдурити «мамочку Меркель» – ІноЗМІ

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що політична частина Мінських домовленостей, зокрема, проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей.

Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має взятися за виконання політичних умов Мінських угод.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступу до східного кордону з РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ