Українські вояки нещодавно взяли росіянина в полон

Мешканці окупованої частини Донбасу сприймають російських військовослужбовців як звірів, які принесли в їхні оселі війну. Про це розповів нещодавно полонений російський солдат на ім’я Алєксандр із Сєвєродвінська. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Андрій Цаплієнко.

«Півгодини розмови з ним для мене були одним із найскладніших інтерв’ю за усю мою роботу в АТО. Але мені здалося, що за короткий час нашого спілкування щось змінилося в Олександрі… Якщо, звичайно, він є щирою людиною», – написав журналіст.

Далі Цаплієнко наводить витяги з інтерв’ю. Полонений розповів, що в ОРДЛО місцеві сприймають російських солдатів украй негативно: «Люди не хочуть цієї війни. На нас  дивляться як на звірів. 15-річна дівчинка таким поглядом дивиться на тебе! Мені ця війна не потрібна…».

За його словами, воювати з місцевих ніхто не хоче, більшість бере участь у бойових діях із фінансових міркувань. «…Там воювати ніхто не хоче, там діти по вісімнадцять, по дев’ятнадцять років, які ніколи зброї не тримали в руках, хто воюватиме? Більшість молодих там через гроші, тому що треба ж утримувати родину», – зазначив полонений.

За його словами, найманці отримують близько 5 тисяч гривень на місяць, при тому, що ціни такі самі, як в РФ. Відповідаючи на запитання про можливий наступ бойовиків, полонений солдат відповів: «Сумніваюся…».

Нагадаємо, під час бойового зіткнення в ніч з 10 на 11 липня 2016 року спецгрупа військових та співробітників СБУ відбила напад російських бойовиків на позиції сил антитерористичної операції поблизу села Троїцьке у Попаснянському районі Луганської області, після чого було затримано двох терористів. Третій від отриманих поранень загинув, ним виявився мешканець Омська (РФ) на ім’я Цакіров Натан.

При цьому один із затриманих біля Троїцького російських найманців є командиром відділення незаконних збройних формувань й уродженцем Сєвєродвінська Архангельської області Російської Федерації. Чоловіка приписали до фейкової «в/ч 08807 Міноборони ДНР», або як її називають терористи «7-а окрема мотострілецька бригада» з місцем розташування в окупованому росіянами Торезі. Його ім’я та інші особисті дані не наводять.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ