d0a64798ff7efcd5339d98d17c636caa6e3851b9
У Кіровограді відбувся мітинг прихильників та противників перейменування міста

Питання перейменування Кіровограда розділило жителів міста на два табори. На площі перед міською радою 27 грудня пройшов мітинг. Прихильники Єлисаветграда співали церковних пісень та вигукували «Єлисаветград!», а військові, які підтримали назву Інгульськ, скандували: «Чемодан, вокзал, Россія!» і виконували гімн України, передає УНІАН.

Люди тримали в руках плакати: «Ми проти Інгульська», «Ні Інгульську» тощо, а також ікони з зображенням святої Єлизавети. Натомість близько 20 військовослужбовців вийшли на площу з великим плакатом: «Ні – Єлисаветград!». Між сторонами сталася суперечка та штовханина. Працівники поліції розборонили протестувальників. У результаті конфлікту ніхто не постраждав.

Перед учасниками мітингу виступив міський голова Кіровоград Андрій Райкович і зазначив, що на сесії міської ради винесуть рішення про звернення до депутатів Верховної Ради з вимогою ухвалити закон про місцевий референдум щодо перейменування Кіровограда.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в рамках втілення реформи з декомунізації ухвалив рішення про перейменуванні Кіровограда на Інгульськ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, одночасно з проведенням місцевих виборів 25 жовтня 2015 року відбулося опитування серед місцевих жителів щодо нової назви міста. Більшість жителів підтримують варіант «Єлисаветград».

Єлисаветград – історична назва Кіровограда, походить від назви фортеці, яка була закладена в 1754 році. Сама фортеця була названа на честь святої Єлисавети.

  • NVN

    Кіровоград – місто, де засіли сепаратюги і риги-януки, от і мутять воду. Інгульськ – оптимальна назва, треба подякувати Верховній Раді. А вирішить остаточно проблему раціональна пропозиція – утворити Криворізьку область і вже їй підпорядкувати Кіровогград .