Мегаполіс
Мегаполіс

Експерти підрахували, скільки ресурсів планети споживають мегаполіси – міста з населенням понад 10 мільйонів осіб. Як з’ясувалося, не всі міста-гіганти однаково багато шкодять довкіллю. Серед найбільш марнотратних мегаполісів опинився Нью-Йорк, натомість Токіо домігся значних успіхів у справі економії ресурсів.

Якщо 1970 року в світі налічувалося 8 міст із населенням понад 10 млн. осіб, то 2010-го – вже 27, а до 2020 року, на думку експертів, їх буде 37. У мегаполісах мешкає приблизно 6,7% світового населення, проте вони споживають 9,3% електрики, виробленої в світі, і продукують 12,6% від загальної кількості відходів.

Учені з’ясували чимало несподіваних фактів. Так, виявилося, що Нью-Йорк витрачає більше електроенергії, ніж Токіо, хоча населення японської столиці аж на 12 млн. осіб перевищує кількість мешканців «Великого яблука». Токіо також домігся неабияких успіхів у розбудові ефективної системи водопостачання: на шляху до споживачів місто втрачає лише 3% води. Для порівняння, у Ріо-де-Жанейро чи Сан-Паулу на марно витрачається до 50% води.

Лондон поступово знижує споживання електрики, попри зростання його ВВП. А в Сеулі створено ефективну систему вторинного використання води в технічних цілях.

За матеріалами Finance.UA

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ