Капустянка
Капустянка – справжній експерт з енергоефективності

Британські фізики змогли радикально поліпшити максимальний ККД сонячних батарей і майже в 17 разів зменшити їхню вагу завдяки спостереженням за тим, як метелики розігрівають свої крила перед польотом.

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, зазначено: «Наше дослідження показало, що невибаглива капустянка-білянка є не просто шкідником, що  загрожує врожаю, але і справжнім експертом у галузі збору сонячної енергії та її використання для власних потреб», – розповів Річард Френч-Констант з університету Ексетера.

Як розповів фахівець, метелики не є теплокровними істотами; вони можуть літати тільки тоді, коли м’язи крил будуть добре прогріті сонцем. Білянки привернули увагу вчених тому, що цей вид комах прокидається і починає літати набагато раніше.

Учені зрозуміли, що крила білянок можуть бути влаштовані таким чином, що вони краще поглинають енергію сонячних променів, ніж у решти комах. Керуючись цією ідеєю, вчені простежили за тим, як світло відбивається від крил метеликів.

Ці спостереження розкрили кілька речей. Приміром, білянки тримають крила по відношенню одне до одного під певним кутом, що дозволяє лускам на поверхні крил перенаправляти світло на ту частину черевця комахи, де розташовані м’язи.

Читайте: Учені тестують нові вакцини проти вірусу лихоманки Ебола

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ