global-ne-poteplinnya
2016 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень

Через темпи глобального потепління 2016 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це заявила група кліматологів, передає AFP.

«Сполучені Штати Америки і весь інший світ вже запізнилися. Швидкість темпів глобального потепління є вкрай важливою, позаяк зміна клімату та її наслідки відбуваються швидше і з більшими ускладненнями, ніж очікувалося», – заявив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) Петтері Таалас.

За даними фахівців WMO, середня температура на Землі піднялася на 1,2 градуса за Цельсієм. При цьому підвищення температури на 1,5 градуса міжнародні експерти вважають вкрай небезпечним.

Основна причина глобального потепління – викид парникових газів в атмосферу, викликаний антропогенним фактором.

Фахівці прогнозують подальше підвищення температури. Очікується, що 2017-й також буде спекотним роком, однак навряд чи встановить температурний рекорд.

Як відомо, в грудні 2015 року в Парижі ухвалили глобальну угоду про запобігання змінам клімату. Представники 195 держав домовилися скорочувати викиди в атмосферу, щоби стримувати підвищення температури повітря на планеті до кінця цього століття в межах двох градусів за Цельсієм від рівня доіндустріальної доби.

В ідеальному випадку підвищення середньої температури не повинно перевищувати півтора градуса. На думку науковців, це дозволить уникнути зміни клімату, яка, ймовірно, стане катастрофічною і незворотною.

Паризька хартія має прийти на зміну Кіотському протоколу, термін дії якого закінчиться в 2020 році. На відміну від Кіотського протоколу, Паризька хартія передбачає, що зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку. Документ не передбачає кількісних зобов’язань щодо зниження або обмеження викидів CO2, тож, кожна з країн самостійно визначатиме свою політику в даній царині.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ