Динозаври
Загальна чисельність зменшувалася протягом 50 млн. років

Британські вчені вважають, що динозаври вже були на межі вимирання на момент падіння метеорита (приблизно 66 млн. років тому), який начебто знищив їх. Про це йдеться в новому дослідженні фахівців із університету Редінга, пише ВВС.

Науковці зауважили, що падіння астероїда і викликана ним вулканічна активність вписуються у рамки нової теорії. Щоправда, вона лише поставила крапку в процесі, який тривав не один мільйон років.

Комплексні дослідження рештків динозаврів показали, що їхня загальна чисельність зменшувалася протягом 50 млн. років. Причина – нездатність пристосуватися до зміни клімату.

Варто зазначити, що вчені дійшли такого висновку не вперше. Раніше група дослідників зі США, проаналізувавши структуру скелетів динозаврів одних і тих самих особин, але з різних часових періодів, виявили, що приблизно 150 видів ящерів до кінця Крейдяного періоду вже перебували на шляху до зникнення.

Дослідження американських вчених, утім, стосувалося лише нелітаючих динозаврів. Вони зауважили, що вимирали великі травоїдні ящери, на зразок трицератопса.

Читайте: У Канаді знайшли небачений раніше вид динозаврів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ