«Межигір'я»
У «Межигір’ї» хочуть створити реабілітаційний центр для бійців АТО

В Міноборони та Адміністрації Президента накинули оком на «Межигір’я». 7 грудня чиновники приїхали у маєток, щоби з’ясувати, чи можна влаштувати у комплексі реабілітаційний центр для бійців АТО. Про це йдеться у сюжеті проекту «Схеми».

Підставою для такого огляду стала відповідна жовтнева ініціатива президента Петра Порошенка. «Вчора я запропонував уряду, як на мене, дуже цікаву ініціативу: передати сумнозвісне «Межигір’я» у відання Міністерства оборони України для створення на його базі всеукраїнського реабілітаційного центру для учасників АТО», – казав він тоді.

Нинішні коменданти «Межигір’я», які доглядають за комплексом, провели чиновникам екскурсію територією. Вони заявили, що резиденція не пристосована для розміщення людей на реабілітацію. На думку комендантів та активістів, виходом може бути хіба що будівництво нового комплексу на території «Межигір’я» – це буде дешевше, ніж переобладнати існуючі будівлі. Чиновники Міноборони і АП, у свою чергу, визнали, що наразі, крім слів Порошенка, жодних документів про передачу комплексу немає.

Тим часом активісти побоюються, що під прикриттям необхідності реабілітації бійців АТО комплекс можуть передати високим чиновникам і генералам, закрити його для відвідувачів і знову почати утримувати за державний кошт. Вони пообіцяли не допустити цього.

Як відомо, наразі «Межигір’я» перебуває під арештом як речовий доказ проти Януковича і до остаточного судового рішення його не можна відчужувати. На даний момент розслідування відповідного провадження зупинено, оскільки ним вже має займатися Національне антикорупційне бюро, однак воно ще остаточно не сформоване і не може приймати провадження від Генпрокуратури. У свою чергу, сама ГПУ вже втратила право на це розслідування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ