Риб'ячий жир
Науковці дослідили властивості риб’ячого жиру

Американські медики спростували хибну думку про те, що риб’ячий жир і омега-3-жирні кислоти, які в ньому містяться, захищають мозок від старіння. Про це повідомляє видання «Новое время» з посиланням на Національний інститут зору США.

Науковці провели два дослідження: під час першого вони оцінювали, як дієта впливає на ймовірність розвитку дегенеративних хвороб сітківки ока в людей літнього віку. Вчені вивели особливий набір антиоксидантів і мінералів, який уповільнював руйнування нервової тканини сітківки; під час другого дослідження медики спробували поліпшити цю суміш, додавши до неї омега-3-жирні кислоти.

Після цього протягом 6 років науковці стежили за змінами у стані очей і мозку у команди з майже 5 тисяч добровольців. Учені виявили, що омега-3-кислоти не лише не захищали нейрони сітківки від смерті й старіння, а й не впливали позитивно на мозок добровольців і не перешкоджали зниженню гостроти розуму та пам’яті. Крім того, два популярні засоби для захисту очей рослинні пігменти лютеїн і зеаксантин вчені визнали марними для захисту очей і мозку.

Читайте: Людині корисно вчитися на власних помилках, – учені

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ