Анґела Меркель
The Financial Times назвала Меркель людиною року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель отримала ще одне визнання за роль у боротьбі з міграційною кризою. Газета The Financial Times визнала її «Людиною року».

Як зазначає  видання, глава ФРН не стала закривати кордони Німеччини від хвилі біженців, як того хотіли консерватори. З обережного, послідовного канцлера, яка десять років очолювала країну, Меркель за кілька тижнів перетворилася на політика зі сміливими переконаннями. Як зазначає видання, поки що неясно, чи виправдає себе міграційний курс лідера ФРН. Якщо це відбудеться, Меркель увійде в історію як один із найвидатніших канцлерів Німеччини, пише FT. Глава ФРН залишить після себе «такий же міцний спадок, як і її наставник, колишній канцлер Гельмут Коль, який керував об’єднанням Німеччини і створенням єдиної європейської валюти», зазначає редакція газети.

Меркель стверджує, що мігранти «збагачують культурне життя Німеччини», і закликає співгромадян керуватися християнськими принципами. «Дозвольте нам проявити мужність, щоби сказати, що ми – християни. Дозвольте нам проявити мужність, щоби сказати, що ми будемо вести діалог з мусульманами», – наголошувала канцлер в одному зі своїх виступів.

У статті FT підкреслюється, що через свою міграційну політику Меркель вже неодноразово зазнавала критики, зокрема, з боку однопартійців з Християнсько-демократичного союзу. Канцлера звинувачували в необережності, попереджаючи, що наплив мігрантів може зруйнувати країну.

Як показує статистика, Німеччина залишається найпривабливішою країною Європи для мігрантів. За даними управління верховного комісара ООН у справах біженців, в 2014 році країна посідала перше місце за числом звернень про надання притулку. Влада Німеччини активно виступає проти зростання антиісламських настроїв у німецькому суспільстві. За даними на кінець листопада, в Німеччину прибули 965 тис. біженців. До кінця року кількість мігрантів може перевищити мільйон, що вп’ятеро більше в порівнянні з минулим роком.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше «Людиною року» Меркель назвав журнал Time.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ